Rosja grozi kolejnemu państwu. „Na przykładzie Ukrainy pokazaliśmy, czego oczekujemy”

i

Autor: Canva/Twitter

Rosja grozi kolejnemu państwu. „Na przykładzie Ukrainy pokazaliśmy, czego oczekujemy”

2022-03-18 9:22

Rosja zagroziła kolejnemu państwu. Rosyjski ambasador w Bośni i Hercegowinie Igor Kałabuchow odniósł się do słów amerykańskiego ambasadora, który stwierdził, że Rosja nie pozwoliłaby BiH wstąpić do NATO. Kałabuchow powiedział: Rosja będzie mieć pełne prawo do zareagowania na tę hipotetyczną sytuację zgodnie ze swoim interesem narodowym.

Słowa ambasadora Rosji w Bośni i Hercegowinie wywołały oburzenie. Igor Kałabuchow reagując na stwierdzenie ambasadora Stanów Zjednoczonych w BiH Erica Nelsona, który powiedział, że Rosja nie pozwoliłaby temu państwu wstąpić do NATO, Kałabuchow oznajmił, że Kreml zareagowałby na ewentualną akcesję zgodnie z interesem narodowym Rosji. - Jeśli Bośnia i Hercegowina zdecyduje się być stroną w jakiejś sprawie, to jest to jej wewnętrzna sprawa. Ale inną sprawą jest nasza reakcja. Na przykładzie Ukrainy pokazaliśmy, czego oczekujemy. Jeśli pojawi się zagrożenie, będziemy reagować - powiedział Igor Kałabuchow. Do słów rosyjskiego ambasadora odniósł się między innymi szef prezydium Bośni i Hercegowini Zeljko Komšić.

CZYTAJ TAKŻE: Charków: Gigantyczny pożar bazaru. Strażacy wciąż walczą z ogniem [ZDJĘCIA]

Rosja grozi kolejnemu państwu. „Potępiam groźby”

Zeljko Komšić potępił groźby Kałabuchowa. - Przesłanie ambasadora Rosji, że nastąpi reakcja Rosji, powołując się na przykład Ukrainy, wobec której Rosja dokonuje agresji, jest jednoznaczne, ale jednocześnie nie do przyjęcia dla Bośni i Hercegowiny – stwierdził szef prezydium Bośni i Hercegowini

Dodał, że decyzja o przystąpieniu do NATO będzie leżała wyłącznie po stronie bośniackiego rządu i nie będą zależeć od Moskwy.

- Jako przewodniczący Prezydium Bośni i Hercegowiny mam obowiązek potępić i odrzucić groźby, które są zagrożeniem nie tylko dla Bośni i Hercegowiny, ale także dla pokoju i stabilności na Bałkanach Zachodnich – kontynuował Komsic.

Wojna w Ukrainie. Podkarpaccy strażacy angażują się w pomoc humanitarną
Sonda
Wojna na Ukrainie. Ile może potrwać, Twoim zdaniem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE