Charków: Gigantyczny pożar bazaru. Strażacy wciąż walczą z ogniem [ZDJĘCIA]

2022-03-18 7:26

Gigantyczny pożar wybuchł w czwartek w jednym z największych bazarów w tej części Europy - "Barabaszowo" w Charkowie. Trafiły w niego rosyjskie rakiety. — Strażacy wciąż walczą z ogniem — podała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych w piątek rano.

Wrogie rakiety trafiły w czwartek w jeden z największych bazarów w tej części Europy - "Barabaszowo". Zapaliły się pawilony handlowe w różnych częściach rynku. Ogień przeniósł się na pobliskie domy mieszkalne. W wyniku powtórnego ostrzału artyleryjskiego podczas gaszenia pożaru zginął strażak, a drugi został ranny.

W piątek rano państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że strażacy wciąż walczą z pożarem. - Płoną pawilony w różnych częściach rynku. Służby starają się nie dopuścić do rozszerzenia się pożaru na domy mieszkalne i inne obiekty – podano w komunikacie na Telegramie.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Ratownicy poinformowali także, że w ciągu minionej doby 42 razy byli wzywani do pożarów, usuwania gruzów i rozbrajania niewybuchów w kilku dzielnicach Charkowa oraz na terenie obwodu, w tym w okolicach miasta Izium.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE