studia

i

Autor: Pixaby Studia od października 2021. Czy uczniowie wrócą na uczelnię?

Co ze studiami od października? Czy studenci wrócą na uczelnie? Jest zapowiedź ministra edukacji

2021-06-01 11:05

Czy studenci wrócą na uczelnię w roku akademickim 2021/2022? W jakiej formie odbywać się będą zajęcia? Ostatnio w tej sprawie wypowiedział się minister edukacji. Przemysław Czarnek zapowiedział, że na jesień nauka powinna odbywać się stacjonarnie. Jest tylko jedno "ale". Jakie?

Czy studenci wrócą na uczelnię w roku akademickim 2021/2022?

Nauka zdalna czy stacjonarna? Na co muszą przygotować się studenci od września? Część z nich pewnie cieszyłaby się, jeśli nadal mogłaby studiować zdalnie. Pozostali za to z pewnością tęsknią za spotkaniami ze znajomymi. I choć do nowego roku akademickiego pozostało jeszcze trochę czasu, to już pojawiła się zapowiedź ministra edukacji w tej sprawie. Czy studenci wrócą więc na uczelnię?

Raport z Anteny 27.05

My zachęcamy, widząc, że warunki pandemiczne na to po prostu pozwalają i jeśli one się nie zmienią na gorsze, a wszystko wskazuje na to, że powinno być dobrze, w związku z tym, że szczepimy się i ta odporność społeczeństwa jest na coraz wyższym poziomie, to od pierwszego października studenci wracają do nauki stacjonarnej - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek brał udział w czwartek w konferencji prasowej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Technologicznym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Minister mówił, że sytuacja związana z powrotem żaków w mury uczelni jest inna niż dzieci szkolnych, bo pochodzą oni z różnych regionów Polski – wynajmują mieszkania, stancje czy pokoje w akademikach.

Trudno było ich ściągać na te kilka tygodni na te zakończenie tego semestru letniego, ale już dzisiaj byłyby takie warunki, bo można już dzisiaj prowadzić zajęcia, również te stacjonarne. My zachęcamy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe do tego, żeby sesje egzaminacyjne odbywały się w trybie stacjonarnym. Mamy bardzo elastyczne rozporządzenie, w którym dajemy decyzje rektorom uczelni. To oni w tej sprawie decydują – dodał Czarnek.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE