Restauracje, hotele i siłownie znów otwarte! Ilu przedsiębiorców zaryzykowało?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Restauracje, hotele i siłownie znów otwarte! Ilu przedsiębiorców zaryzykowało?

Restauracje, hotele i siłownie znów otwarte! Ilu przedsiębiorców zaryzykowało?

2021-02-01 17:41

Restauracje, hotele i siłownie znów otwarte! Rząd póki co zezwolił jedynie na otwarcie galerii handlowych, ale przedsiębiorcy postanowili zaprotestować. Otworzyć się miało co najmniej 50 proc. branży fitness. Jednak jak podkreśla wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Olga Semeniuk, zaryzykowało znacznie mniej przedsiębiorców. Jak było naprawdę?

#otwieraMY - branża fitness czeka na klientów

Restauracje, hotele i siłownie znów otwarte!

W Polsce wciąż obowiązują liczne obostrzenia. Zamknięte są m.in. restauracje, hotele czy siłownie. Od 1.01. restrykcje zostały poluzowane i rząd zezwolił na otwarcie galerii handlowych oraz muzeów. Pozostali przedsiębiorcy uznali, że nie zamierzają dłużej czekać i także otworzą swoje lokale. Zapowiadano, że otworzy się co najmniej 50 proc. branży fitness. Jak było naprawdę?

Czytaj także: Branża fitness otwiera się 1.02.2021. To wbrew nowym obostrzeniom. Będą kary?

- Wbrew zapowiedziom, że 1200 firm wznowi działalność pomimo zakazu, w ostatni weekend otworzyło się - szacujemy - 50-60 lokali gastronomicznych, hotelowych i siłowni - powiedziała w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, nie są to jedynie kluby fitness, ale też lokale gastronomiczne i hotelarskie.

Przypomniała, że od poniedziałku są otwarte centra handlowe. - Będziemy obserwować, czy przez 14 dni, liczby zachorowań nam gwałtownie nie rosną i jeżeli to będą regularne liczby, to rozporządzenie, które funkcjonuje do 14 lutego, albo będzie musiało być przedłużone, albo będą wprowadzane kolejne protokoły i będziemy mogli już powoli wkraczać w ten etap odmrożeń - tłumaczyła.

QUIZ. Kultowe piosenki z bajek po polsku. Uzupełnij brakujące słowo. Łatwo nie będzie

Pytanie 1 z 15
Pocahontas. "Ty masz mnie za ... dzikuskę"

Połowa siłowni w kraju czynna?

Informacje podane przez Polską Federację Fitness są zupełnie inne. - Według szacunków opartych na danych z kart abonamentowych w całym kraju otworzyło się dzisiaj ponad 1600 siłowni i klubów fitness - Informuje Tomasz Napiórkowski Prezes Polskiej Federacji Fitness.

Policja wylegitymuje klientów?

- Nasi klienci wiedzą też, że w każdej chwili mogą być wylegitymowani przez policję, ale im to nie przeszkadza - podkreśla Napiórkowski. - We wszystkich komunikatach, jeszcze 2 tyg. temu informowaliśmy naszych klientów, że może dojść do takich sytuacji. Mimo to wyrazili chęć, żeby wrócić do klubów. Musimy się cieszyć, że społeczeństwo stanęło za nami. Można było się obawiać, czy będzie dla kogo otwierać. Ale na szczęście jest - usłyszał nasz reporter.

Poza wylegitymowaniem klienta ukarana może być też siłownia. Kary nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie obostrzeń mogą wynieść do 30 tys. zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!