Przechwycono kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza. "Nie żal mi nawet cywilów"

2022-05-19 10:15
Przechwycono kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza. Nie żal mi nawet cywilów
Autor: PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA Przechwycono kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza. "Nie żal mi nawet cywilów"

Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy bardzo często udaje się przechwycić nagrania, na których można usłyszeć wypowiedzi rosyjskich żołnierzy. Przeważnie są to ich rozmowy telefoniczne z rodziną lub przyjaciółmi. Mówią o tym, co robią - wypowiedzi są mocno bulwersujące. Tym razem było podobnie.

Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego w tym roku. Data ta z pewnością zapisze się w historii. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przez prawie trzy miesiące udostępnia opinii publicznej fakty, które pokazują, jak bezwzględni w swoich działaniach są rosyjscy żołnierze. Są to m.in. ich przechwycone rozmowy. Najczęściej z rodziną lub innymi bliskimi osobami. Dzięki takim nagraniom można było się dowiedzieć, w jakim stanie jest sprzęt rosyjskiej armii, co ukradli żołnierze, jakie panują wśród nich nastroje. Tym razem, dzięki działaniom SBU, mona usłyszeć, jak niskie morale panują w wojsku Putina.

Tym razem doszło do przechwycenia przez SBU rozmowy żołnierza z żoną. Rosjanin opowiada, a wręcz chwali się, zbrodniami dokonanymi w Ukrainie. Opowiadał bez skrupułów, że "nie żal mu cywilów".

– Nie mają gdzie teraz pójść. Próbują uciekać w nocy, ale łapiemy ich. Nie żal mi ich nawet cywilów. Kto chciał, już uciekł - wyznał swojej żonie.

Jak informuje SBU, jednostka żołnierza nadal przebywa na wschodzie Ukrainy i eksterminuje Ukraińców, którzy próbują uciec, żeby uratować swoje życie.

"SBU systematycznie dokumentuje te i inne fakty dla sądów międzynarodowych, ponieważ działania rosyjskich wojsk są rażącym naruszeniem praw i zwyczajów wojennych" - stwierdzono. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze