policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/ fb

Protest policjantów. W przyszłym tygodniu kolejne rozmowy

2021-09-15 8:55

14 września br. odbyła się dyskusja wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika z Zarządem Głównym NSZZ Policjantów dotycząca nowej propozycji realizacji porozumienia sprzed lat. Chodzi m.in. o podwyższenie wynagrodzeń. Funkcjonariusze nie są zadowoleni z negocjacji, jednak na ulice jeszcze nie wyjdą. Kolejna tura rozmów odbędzie się 20 września.

MSWiA w poniedziałek podniosło o 30 złotych podwyżkę płac policjantów na przyszły rok. Od stycznia funkcjonariusze, a także inni mundurowi, mieliby dostać już 500 złotych podwyżki brutto. Strona związkowa w trakcie dyskusji, odnosząc się do przedstawionej propozycji, nie zgodziła się na te warunki. Postanowiono, iż uzgodnienie w tym zakresie będzie przedmiotem kolejnego spotkania, które zaplanowano na 20 września br. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, minister zaproponował likwidację limitów stanowisk w strukturze poszczególnych komend i komisariatów, co ma się wiązać z możliwością awansu w grupie w zależności od stażu służby oraz poziomu wywiązywania się ze swoich obowiązków służbowych.

"Jeżeli nie spełnią naszych postulatów - wyjdziemy na ulice"

Oprócz tematu finalizacji Porozumienia, wiceministrowi przedstawiono szereg innych problemów, na które zwrócił uwagę zarówno NSZZ Policjantów, jak i policjanci wyrażający swoje niezadowolenia na forach internetowych. Z większością tych problemów i rozwiązań wiceminister się zgodził, proponując powołanie wspólnego zespołu, który opracowałby odpowiednie rozwiązania, ale po zakończeniu realizacji Porozumienia z 2018 r.

Mundurowi podkreślają, że propozycja podwyżek przedstawiona przez MSWiA jest dla nich nie wystarczająca.

Raport z Anteny 14.09