Prognoza pogody na sobotę 16 października. Ile dziś stopni? Czy będzie padał deszcz? Sprawdź!

2021-10-16 8:12
Prognoza pogody IMGW na sobotę 16 października. Ile dziś stopni? Czy będzie padał deszcz?
Autor: Unsplash - Hannah Domsic Prognoza pogody IMGW na sobotę 16 października. Ile dziś stopni? Czy będzie padał deszcz?

Prognoza pogody 16 października. Sobota niestety do najcieplejszych należeć nie będzie. Do zachodu słońca temperatura na przeważającym obszarze Polski maksymalnie wyniesie od 10 do 12 stopni Celsjusza. Możliwe są też przelotne opady deszczu. O szczegółach poinformowała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przed nami kolejny październikowy weekend. Niestety nie będzie przypominał złotej polskiej jesieni. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota (16 października) na Wybrzeżu i północy kraju będzie pochmurna i przelotnymi opadami deszczu. Także na południowym wschodzie spodziewane są zanikające opady deszczu. W głębi Polski nie powinno padać.

- Na północy kraju przewidujemy zachmurzenie duże. W pozostałych częściach Polski pogoda będzie w kratkę i zza chmur będzie pojawiać się słońce. Na Wybrzeżu początkowo wiał będzie silniejszy wiatr, dochodzący w porywach do 60 km/h, który z czasem będzie coraz słabszy. Najchłodniej będzie w dolinach górskich, gdzie prognozujemy maksymalnie od 6 do 9 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze temperatura powietrza będzie bardzo wyrównana: od 10 do 12 stopni - poinformowała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021

W nocy z soboty na niedzielę na północy kraju nadal spodziewane jest zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Najniższe temperatury wystąpią w dolinach górskich, gdzie termometry wskażą dwa stopnie, ale już przy gruncie temperatura może spaść do minus 2, minus 3 stopni. Na Podkarpaciu, w Małopolsce temperatura wyniesie od zera do 2-3 stopni. Na pozostałym obszarze Polski w nocy należy spodziewać się od 3 do 7 stopni. Najcieplej będzie nad morzem - około 8-9 stopni. Na południu kraju możliwe są mgły ograniczające widoczność do 200-300 metrów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze