Premier League przełożyła najbliższą kolejkę meczów. W ten sposób chce oddać szacunek Królowej Elżbiecie II

i

Autor: PAUL ELLIS/AFP/East News EN_01536450_1267.jpg

Premier League przełożyła najbliższą kolejkę meczów. W ten sposób chce oddać szacunek Królowej Elżbiecie II

2022-09-09 14:32

Władze Premier League postanowiły zareagować na śmierć Królowej Elżbiety II. W piątek (9 września) poinformowano o tym, że najbliższa kolejka meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii zostanie przełożona. Wszystko „Na znak szacunku dla Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II” – napisano w krótkim oświadczeniu.

Władze Premier League reagują na śmierć Elżbiety II

Wszystkie kluby Premier League w piątek (9 września) złożyły hołd zmarłej Królowej Elżbiecie II. We wspomnianym już oświadczeniu czytamy:

"My i nasze kluby chcielibyśmy oddać hołd długiej i niezachwianej służbie Jej Królewskiej Mości dla naszego kraju. Jako nasza najdłużej służąca monarchini była inspiracją i pozostawiła po sobie niesamowitą spuściznę po życiu pełnym poświęcenia. To niezwykle smutny czas nie tylko dla narodu, ale także dla milionów ludzi na całym świecie, którzy ją podziwiali, i łączymy się ze wszystkimi, którzy opłakują jej śmierć".

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Kiedy się odbędzie? Gdzie zostanie pochowana królowa?

Kolejka Premier League przełożona

Kluby Premier League nie ograniczyły się wyłącznie do komunikatu. Na znak szacunku dla Królowej Elżbiety II wszystkie mecze najbliższej kolejki w najwyższej fazie rozgrywkowej w Anglii zostaną przełożone. Włącznie z poniedziałkowym spotkaniem.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy król Wielkiej Brytanii. Jakie imię przyjął książę Karol?

Nie żyje Królowa Elżbieta II

Przypominamy, że w czwartek (8 września), w wieku 96 lat zmarła Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II. Na brytyjskim tronie zasiadała ona od 1952 r, czyli łącznie ponad 70 lat. W związku z tym była ona najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. Elżbieta II umarła w otoczeniu swoich bliskich, którzy w większości przybyli do zamku w Szkocji. Wśród nich był oczywiście książę Karol, jej najstarszy syn, który w momencie jej śmierci objął tron Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Karol nowym królem Wielkiej Brytanii. Czy wizerunek Elżbiety II zniknie z monet i banknotów?

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE