Pracodawca zwróci pracownikowi koszty pracy zdalnej? Jakie zmiany w nowym Kodeksie pracy 2021?

2021-02-15 13:57
Praca przy komputerze
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

O nowym kodeksie pracy mówi się od dawna. Związki zawodowe optują m.in. za wydłużeniem urlopu wypoczynkowego. Pojawiła się także propozycja zwrotu kosztów pracy zdalnej pracownikom.

Choć prace nad zmianami kodeksu pracy to jedna z zapowiedzi rządu PiS, a prace nad nią ruszyły dość szybko, nowego Kodeksu pracy wciąż nie ma. Czy wejdzie w życie w 2021 roku? Obecnie, na forum Rady Dialogu Społecznego ścierają się racje pracowników, pracodawców i strony rządowej odnośnie 31-dniowego urlopu. Otwarte pozostaje pytanie m.in. o to, czy będzie on przysługiwał wszystkim czy jedynie osobom o odpowiednio długim stażu pracy. W obecnej sytuacji palącą wydaje się także kwestia uregulowania przepisów dotyczących pracy zdalnej. Mowa tu m.in. o zwrocie kosztów pracy zdalnej, np. rekompensaty za koszty ponoszone przez pracownika w związku z pracą w domu – choćby w postaci amortyzacji prywatnego sprzętu komputerowego, ale też konkretnych rachunków, np. dodatkowego zużycia prądu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wyrok sądu za wycięcie lasu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze