Niedzielski: pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19

i

Autor: Unsplash Niedzielski: pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19

Pracodawca sprawdzi wyniku testu na COVID-19! Rząd zmodyfikował projekt ustawy

2021-12-07 13:48

Pracodawca będzie miał prawo oczekiwać od pracownika okazania wyniku testu na COVID-19. — Jesteśmy bliscy finiszu w pracach nad projektem ustawy klubu PiS; zmodyfikowaliśmy go. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zostanie skierowany na ścieżkę formalną — powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej dotyczącej nowych obostrzeń minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia odniósł się we wtorek na konferencji prasowej do kwestii projektu ustawy, na mocy której pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19. — Jesteśmy już bliscy finiszu, zmodyfikowaliśmy trochę filozofię tego projektu, bo pracodawca będzie - zgodnie z tym nowym ujęciem - miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika - po to właśnie, by budować bezpieczne środowisko pracy — podkreślił szef MZ Adam Niedzielski.

— Przypomnę, że we wcześniejszej wersji dyskutowaliśmy, by było to szczepienie, ale tutaj stawiamy jednak na testy - w ogóle w tym projekcie ustawy będą zagwarantowane za darmo  dodał.

Jak zapewnił Niedzielski, w ciągu tygodnia projekt ma być skierowany na ścieżkę formalną.

Super Raport 07.12 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS oraz Waldemar Pawlak - PSL, były premier) Sedno Sprawy: Zbigniew Ziobro
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE