Powrót do szkół: MEN podało wyniki testów na koronawirusa wśród nauczycieli. Ile procent jest zakażonych?

2021-01-18 8:14
Powrót do szkół: MEN podało wyniki testów na koronawirusa wśród nauczycieli. Ile procent jest zakażonych?
Autor: Pixabay

Od poniedziałku 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do szkół. Wcześniej chętni nauczyciele mogli poddać się testom na koronawirusa. Ilu nauczycieli jest zakażonych i będzie musiało spędzić najbliższy czas na kwarantannie? Ilu nauczycieli poddało się testom? MEN podsumowuje akcję testowania.

Powrót do szkół od 18 stycznia: Wytyczne

Od 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Wraca także opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów. W szkołach obowiązują wytyczne podobne do tych na początku pandemii, a najważniejsza brzmi:

"Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami".

Dlatego dana klasa przebywa w wyznaczonej sali, a w miarę możliwości są przyporządkowani do niej ci sami nauczyciele.

Pełną listę wytycznych dotyczących powrotu do szkół można znaleźć TUTAJ.

Testy na koronawirusa dla nauczycieli: Wyniki

Jednocześnie w czasie ostatniego tygodnia ferii nauczyciele klas 1-3 i pracownicy szkół mogli poddać się bezpłatnym testom na koronawirusa. Już wiadomo, że testom poddało się 134 tysiące osób, a znane są już wyniki 122 tysięcy z nich:

"Pozytywny test na obecność koronawirusa miały 2422 osoby tj. 2 proc. wszystkich wyników badań" - podaje MEN.

Poztywny wynik testu na koronawirusa u nauczyciela: Co dalej?

Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 muszą poddać się obowiązkowej 10. dniowej izolacji domowej (w przypadku braku objawów) oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie również zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób z kontaktu. W tym celu można skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie. Formularz pozwala na szybki kontakt z inspekcją sanitarną i usprawnia przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Takiego zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem całodobowej infolinii sanepidu pod nr 22 25 00 115.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów tylko dla omnibusów

Pytanie 1 z 10
Która planeta jest nazywana Gwiazdą Poranną?
Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze