Potężny wybuch w Dubaju! Eksplozja była wyczuwalna do 25 km!

i

Autor: PAP/EPA/ALI HAIDER

Potężny wybuch w Dubaju! Eksplozja była wyczuwalna do 25 km! [WIDEO, NOWE FAKTY]

2021-07-08 8:47

Potężny wybuch w Dubaju miał miejsce wczoraj w jednym z największych portów świata! Doszło do niego w środę w nocy. Według świadków w dzielnicach oddalonych nawet o 25 km zatrzęsły się domy i okna. Władze poinformowały, że nie ma rannych, a pożar jest pod kontrolą i szybko udało się go opanować. Skomentowały to także jako incydent, który mógł wydarzyć się wszędzie...

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju doszło w środę wieczorem do potężnej eksplozji i pożaru - podaje agencja Reutera. Według relacji świadków w mieście zatrzęsły się domy. Jak dalej podaje PAP, do dużej eksplozji doszło w porcie Jebel Ali w Dubaju. Na miejscu około 23.45 lokalnego czasu wybuchł jeden z zakotwiczonych kontenerowców. Według lokalnych mediów, ogień szybko udało się opanować. Na miejscu trwało dogaszanie zgliszczy. Prawdopodobną przyczyną eksplozji było zapalenie się łatwopalnej substancji składowanej w kontenerze. Wybuch był tak potężny, że odczuli go mieszkańcy oddaleni nawet o kilkadziesiąt kilometrów od portu.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczny rój pszczół zaatakował wózek z jedzeniem! Około 25 tysięcy owadów!

Potężny wybuch w Dubaju!

"Zespół Obrony Cywilnej Dubaju pracuje nad ugaszeniem ognia" - poinformowano chwilę po północy lokalnego czasu w specjalnym komunikacie służb zajmujących się bezpieczeństwem emiratu. Według lokalnych władz w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Ostatecznie pożar udało się ugasić na dwie i pół godziny po eksplozji. Jak donosi Associated Press, eksplozja była wyczuwalna nawet 25 km od portu. Świadkowie przekazali, że w mieście miały zatrząść się budynki i szyby w oknach. Władze Dubaju odniosły się do wybuchu, nazywając go incydentem, który mógł wydarzyć się wszędzie. Mona al-Marri, dyrektor generalna Dubai Media Office zapewniła jednak, że mimo wszystko sprawa zostanie dokładnie sprawdzona.

Potężny wybuch w Dubaju! W mediach pojawiły się nagrania

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z dramatycznego wydarzenia. Na nich między innymi możemy zobaczyć potężną kulę ognia, która wystrzeliła w niebo z pokładu kontenerowca.

Niemowlę uratowane z pożaru

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa