Potężny upał w Kuwejcie ROZTAPIA SAMOCHODY? Szokujące nagranie na YouTube

i

Autor: YouTube: DZ Magazine Potężny upał w Kuwejcie ROZTAPIA SAMOCHODY? Szokujące nagranie na YouTube

Potężny upał w Kuwejcie ROZTAPIA SAMOCHODY? Szokujące nagranie na YouTube

2021-07-12 14:43

Mieszkańcy Bliskiego Wschodu zmagają się w tym roku z ekstremalnymi upałami. W cieniu termometry pokazują powyżej 50 stopni Celsjusza! Pojawiły się także doniesienia, że z tego powodu w samochodach zaczynają topnieć plastikowe elementy. Szokujące nagranie opublikowała na YouTube jedna z arabskich telewizji. Innego zdania są jednak Internauci, którzy twierdzą, że to fake news.

Mieszkańcy Bliskiego Wschodu są przyzwyczajeni do ekstremalnie wysokich temperatur. W tym roku jednak są one znacznie wyższe. Jak podaje portal twojapogoda.pl oraz Wirtualna Polska w Kuwejcie termometry pokazują w cieniu powyżej 50 stopni Celsjusza. - To jedna z najwyższych wartości kiedykolwiek odnotowanych na naszej planecie. Jeszcze goręcej jest w pełnym słońcu. Żar jest nie do opisania - zauważa portal twojapogoda.pl.

W sieci pojawiły się również doniesienia, jakoby prażące promienie słońca miały roztapiać plastikowe elementy samochodów, a także sygnalizację świetlną na ulicach. Film z roztopionymi pojazdami opublikowała nawet na YouTube jedna z arabskich telewizji. Wątpliwości co do tego mają jednak Internauci, którzy twierdzą, że to fake news, a zdjęcia zniszczonych samochodów dotyczą groźnych pożarów w Arizonie i nie mają nic wspólnego z upałami w Kuwejcie.

Raport z anteny 12.07, godz.10