Polski Ład: nowe zwolnienie z podatku dla rodzin

i

Autor: pexels Polski Ład: nowe zwolnienie z podatku dla rodzin

Masz dzieci? Możesz liczyć na NOWE zwolnienie z podatku. O tym jednak MUSISZ pamiętać!

2021-10-27 15:04

Nowe zwolnienie z podatku dla rodzin ma zostać wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą się nie o ubiegać. Kto będzie mógł skorzystać z nowej ulgi w PIT? Sprawdźcie w naszym materiale.

Polski Ład: nowe zwolnienie z podatku dla rodzin

Polski Ład ma wprowadzić w Polsce szereg zmian. Te obejmują m.in. zwolnienia z podatku dla rodzin wielodzietnych. Z zerowego PITu będą mogły skorzystać rodziny z minimum czwórką dzieci. Jednak jak zaznacza "Rzeczpospolita", nie wszyscy "załapią" się na nowe zwolnienie z podatku dla rodzin.

Rodzice, którzy liczą na to, że w przyszłym roku nie będą musieli nic płacić fiskusowi, mogą się mocno rozczarować Okazuje się, że wprowadzany w Polskim Ładzie tzw. zerowy PIT dla rodzin z czwórką (i więcej) dzieci jest mocno okrojony - czytamy w "Rzeczpospolitej"

Przerażeni rodzice trzymali 3-latkę na rękach. Była nieprzytomna i traciła oddech

Ulga w PIT dla rodzin wielodzietnych. Kto otrzyma?

Z nowej ulgi nie będą mogły skorzystać osoby, które zarabiają na wynajmie, umowach o dzieło, prawach autorskich, kontraktach menedżerskich. Ulga w PIT nie obejmie też członków zarządu z powołania czy sportowców. Nie otrzymają jej również osoby, które mają zyski ze sprzedaży akcji mieszkań, czy też żyjących z dywidend - podaje "Rzeczpospolita".

Kto zatem otrzyma ulgę w PIT w związku z wprowadzeniem Nowego Ładu? Mogą na nią liczyć osoby pracujące na etat, zlecenie lub posiadający działalność gospodarczą.

Co ważne, zwolnienie ma też roczny limit - 85 528 zł. Ministerstwo Finansów podaje, że chodzi o dochód. Natomiast z uchwalonej przez Sejm ustawy wynika, że wspomniany limit jest przychodem.

Polskie słowa z ciekawą etymologią