Para młoda - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Canva.com Fotografia ilustracyjna

Polski Ład: Bierzesz ślub? Nadciąga OGROMNA zmiana w prawie podatkowym!

2021-10-05 9:53

Polski Ład: Bierzesz ślub? Nadciąga OGROMNA zmiana w prawie podatkowym! To informacja, która z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy brali lub biorą ślub w najbliższych miesiącach. Wszystkie młode pary mają prawdziwy powód do radości, a to za sprawą korzystnych rozwiązania finansowe dla rodzin. O co chodzi? Sprawdźcie!

Polski Ład: Bierzesz ślub? Nadciąga OGROMNA zmiana w prawie podatkowym! Polski Ład wprowadzi korzystne rozwiązania finansowe dla rodzin. - czytamy na stronie podatki.gov.pl -  Zaproponowane zmiany to profity za wspólne rozliczanie się małżonków: będą mogli skorzystać z 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku.

Rodzina 2 –jeden z małżonków zarabia 3 tys. zł brutto miesięcznie, a drugi 3,5 tys. zł brutto miesięcznie. Na reformie Polskiego Ładu zyskają oboje. W przypadku pierwszego będzie to 153 zł miesięcznie. W przypadku drugiego zysk wyniesie 147 zł miesięcznie. Rocznie dla obojga małżonków daje to wynik na plusie w kwocie 3 600 zł.

Rodzina 2+2 – jeden z małżonków zarabia 5 tys. zł brutto, a drugi pracuje na pół etatu – zarabia 1.5 tys. zł brutto miesięcznie.

Gdy rozliczą się wspólnie, średnia miesięczna korzyść z reformy wzrośnie do 328 zł, czyli prawie 4 tys. zł rocznie. Dodatkowo małżeństwo będzie mogło odliczyć od podatku ulgi na dwójkę dzieci, łącznie 2,2 tys. zł. 

To jednak nie jedyna zmiana, o której się mówi. Kolejna dotyczy możliwości wspólnego rozliczania się już w roku zawarcia małżeństwa!

Lewy naśladuje Gessler. Kontroluje jednak swoją knajpę

Polski Ład - rozliczysz się z małżonkiem już w roku ślubu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE