Jerzy Dudek na kartach FUT Heroes

i

Autor: pixabay.com / https://twitter.com/EASPORTSFIFA Jerzy Dudek na kartach FUT Heroes

Polski bramkarz z NIEZWYKŁYM WYRÓŻNIENIEM - "Człowiek mur" wśród innych sław futbolu

2021-08-13 13:30

Człowiek Mur - ta nazwa mówi sama za siebie! Polski bramkarz, uważany za jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji w historii piłki nożnej, został wyróżniony w niezwykły sposób. Jaki? Dowiecie się tego z artykułu.

Polski bramkarz z wyjątkowym wyróżnieniem! Każdego, kogo interesuje piłka nożna, nie zdziwi to, że uhonorowano zawodnika występującego w bramce. Polska jest bowiem znana z doskonałych goalkeeperów, którzy potrafią wybronić strzały nie do wybronienia. O ich zdolnościach świadczy chociażby to, że wielu naszych bramkarzy grało w najlepszych klubach Świata. Jeden z nich zasłynął szczególnie. To niezrównany Jerzy Dudek. W latach 1998–2013 stawał w bramce Polski, a przez 6 lat, od 2001 do 2007, grał w Liverpool F.C. To właśnie podczas występów w angielskim klubie zasłynął swoimi niesamowitymi umiejętnościami. Teraz znajdzie się wśród innych legend piłki nożnej na specjalnych kartach.

Owad ukąsił dziecko. Policyjna eskorta do szpitala

Jerzy Dudek - pierwszy Polak na kartach FUT Heroes

Jerzy Dudek urodził się 23 marca 1973 w Rybniku. Przez lata występował w drużynie reprezentacji Polski i w najlepszych zagranicznych klubach świata. Największą sławę zyskał jako bramkarz Liverpoolu. Do historii przeszedł jego "Dudek dance" - w finale Ligi Mistrzów 2005, Liverpool - Milan, podczas serii rzutów karnych, Jerzy Dudek rozpraszał przeciwników swoim niezwykłym "tańcem" w bramce.

"Dudek Dance" i inne popisy polskiego bramkarza zapadły w pamięć kibiców na całym świecie. Teraz Jerzy Dudek zostaje wyróżniony umieszczeniem na karcie FUT Heroes najnowszej odsłony gry FIFA. Na FUT Heroes pojawiają się zawodnicy, którzy zasłynęli w historii piłki nożnej. Karty dostępne są w trybie FIFA Ultimate Team, a Jerzy Dudek będzie pierwszym Polakiem wyróżnionym w ten sposób. Jego przydomek na karcie to The Human Wall, czyli "Człowiek Mur". Umiejętności oceniono na 86 w 100-punktowej skali. Gra FIFA 22 ma premierę zaplanowaną na 1 października 2021 roku.

Źródło: www.ea.com/pl