Bartosz Kurek

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Polska – Włochy: jaki WYNIK? FINAŁ MŚ - kto wygrał mecz siatkówki 11.09.2022?

2022-09-11 23:06

MŚ siatkarzy 2022 były pełne emocji! Polacy od początku do końca walczyli dzielnie. Biało-Czerwoni walczyli nie jak orły, a prawdziwe lwy. Jak skończył się finał Mistrzostw Świata w siatkówce Polska - Włochy 11.09.2022? Kto został Mistrzem Świata w siatkówce mężczyzn? Jaki był wynik meczu reprezentacji Polski?

1. Kto wygrał mecz MŚ Polska - Włochy 11.09.2022?
  2. Mecz MŚ Polska - Włochy 11.09.2022 jaki wynik w setach?
  3. Finał MŚ 2022 Polska - Włochy 11.09.2022 WYNIK drugi set
  4. Polska - Włochy 11.09.2022 WYNIK meczu trzeci set Finał MŚ 2022
  5. Finał MŚ 2022 Polska - Włochy 11.09.2022 WYNIK czwartego seta
  6. Mecz Polska - Brazylia MŚ 10.09.2022 - JAKI WYNIK? KTO WYGRAŁ?
  7. MŚ siatkarzy 2022: terminarz i wyniki meczów Polski w grupie oraz fazie pucharowej

Kto wygrał mecz MŚ Polska - Włochy 11.09.2022?

Biało-Czerwoni w końcu zbliżyli się do finału całej imprezy, a pewność z jaką podopieczni Nikoli Grbicia wygrali piątego seta z Amerykanami rozbudziły nadzieje o złotym medalu! Mecz MŚ Polska - Brazylia zakończył się wynikiem 3:2 w setach dla Polaków i zapewnił im tym samym awans do finału Mistrzostw Świata w Siatkówce mężczyzn 2022. Polscy siatkarze mogli ten sezon zakończyć już tylko ze złotym lub srebrnym medalem.

Mecz MŚ Polska - Włochy 11.09.2022 jaki wynik w setach?

Finał MŚ 11 września od pierwszej minuty obfitował w wielkie emocje. Rywalizację lepiej rozpoczęli Polacy, lecz Włosi nie pozostawali im dłużni i walka rozgrywała się punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udawało się wysunąć na przód przód. Od początku nasza drużyna przygotowana była jednak do tego, jak trudny będzie to pojedynek. Gorącą atmosferę podgrzewali również kibice, którzy robili wszystko, by dodać naszej ekipie otuchy. Nie było zresztą tajemnicą dla nikogo, że Polacy byli faworytami tego spotkania. Włosi jednak w pierwszym secie zagrywali o wiele lepiej niż Biało-Czerwoni i wysunęli się na prowadzenie w połowie seta. Nasi rywale byli bezwzględni i świetnie wykorzystywali każde potknięcie. Polacy potrafili jednak odrobić straty i w 25 minucie gry znów remisowaliśmy - 21 do 21.

Pierwszy SET MŚ Finał 11.09.2022 Polska - Włochy zakończył się wygraną Polski wynikiem 25:22.

Finał MŚ 2022 Polska - Włochy 11.09.2022 WYNIK drugi set

Podopieczni Nikoli Grbicia w tej części meczu znów musieli pokazać na co ich stać. Po wygranej w pierwszym secie nie mieli czasu ani na odpoczynek, ani na chwilę spokoju na boisku. Włosi to trudni przeciwnicy, którzy łatwo nie odpuszczają, dlatego Biało-Czerwoni musieli skoncentrować się na grze jeszcze bardziej niż podczas pierwszego setu. Po kilku spektakularnych akcjach między innymi Kaczmarka, Kurka i Zatorskiego wciąż nie mogliśmy na dłużej utrzymać przewagi ponad dwóch punktów. Konieczny był również challenge tuż przed 19 punktem dla Polaków. Nasi przeciwnicy walczyli jednak dzielnie do ostatniej minuty i tym razem okazali się lepsi. Tuż przed piłką setową dla Włoch zapanowały negatywne emocje i dyskusje w związku z nieporozumieniem dotyczącym dotknięcia piłki podłoża w czasie akcji. Decyzja sędziego o przyznaniu punktu Włochom spotkała się z oburzeniem publiki. Nie powstrzymało to jednak Włochów.

Drugi SET MŚ Finał 11.09.2022 Polska - Włochy zakończył się tym razem wygraną Włochów wynikiem 25:22.

Polska - Włochy 11.09.2022 WYNIK meczu trzeci set Finał MŚ 2022

Polacy stracili w drugim secie nieco skuteczności. Włosi mają w składzie zawodników, którzy potrafią zmienić przebieg seta w kilka chwil. Polacy nie mają czasu na odpoczynek. O ile obrona nas nie zawodziła, to zdecydowanie niedokładności widać było w dwóch poprzednich setach w ataku. Trzeci set był jednak okazją, by poprawić wszystkie niedoskonałości. Set jednak nie układał się po naszej myśli. Włosi mieli świetne zagrywki i sporo szczęścia.

Trzeci SET MŚ Finał 11.09.2022 Polska - Włochy zakończył się ponowną wygraną Włochów wynikiem 25:18.

Finał MŚ 2022 Polska - Włochy 11.09.2022 WYNIK czwartego seta

Początek trzeciego seta był zdecydowanie lepszy dla Polaków. Aktywnie pracowali przy siatce i świetnie grali blokiem. Włosi są jednak bardzo cierpliwi i potrafią wyłapywać błędy. Polacy musieli grać odważnie i próbować odwrócić wynik. Włosi prowadzili od początku trzeciego seta. Biało-Czerwoni walczyli jednak dzielnie, a nawet pojawił się as serwisowy. Polscy kibicie wstawali z miejsc, by dodać otuchy swoim reprezentantom. Niektórzy mieli już łzy w oczach, gdy Włosi nieuchronnie wysuwali się na prowadzenie.Czwarty SET MŚ Finał 11.09.2022 Polska - Włochy zakończył się wygraną Włoch. Tym samym Włosi zostali mistrzami świata.

Mecz Polska - Brazylia MŚ 10.09.2022 - JAKI WYNIK? KTO WYGRAŁ?

Emocje na stadionie sięgały zenitu, a na głowie Bartosza Kurka było więcej, niż mogłaby znieść jakakolwiek ludzka psychika. Potrzeba było cudu, by Polacy odrobili swoje straty w czwartym secie. Polacy dostarczyli nam wiele radości w tym turnieju, jednak wygrana oddalała się z każdą chwilą tego dramatycznego dla Biało-Czerwonych Spotkania. Pierwsza nieudana piłka meczowa jeszcze napawała nadzieję, jednak ryzyko zawsze związane jest z błędem. Serw w siatkę Bieńka niestety odebrał nam złoto. Polacy z MŚ 2022 wychodzą ze srebrem!

Jak do tej pory przedstawiały się wyniki Polaków na Mistrzostwach Świata w siatkówce 2022? Sprawdzicie je poniżej!

• piątek 26.08.2022: Polska – Bułgaria 3:0,
  • niedziela 28.08.2022: Polska – Meksyk 3:0,
  • wtorek 30.08.2022: Polska – USA (3:1),
  • niedziela 04.09.2022: Polska – Tunezja (3:0),
  • czwartek: 08.09.2022: Polska – USA (3:2),
  • sobota: 10.09.2022: Polska – Brazylia (3:2).

QUIZ: Co wiesz o trenerach reprezentacji Polski w siatkówce?

Hubert Wagner, legendarny „Kat”, poprowadził podopiecznych z kadry do złota mistrzostw świata w 1974 roku. Gdzie odbywał się turniej?

Iga Świątek rakietą numer jeden. Co wspólnego ma z Robertem Kubicą i jak to możliwe, że tenisistka z Polski osiąga takie sukcesy? O zmianie warty w światowym tenisie dzisiaj w podcaście  SuperSPORT Radio Supernova.

Listen to "Iga Świątek rakietą numer jeden. Co wspólnego ma z Robertem Kubicą? Jak NIEMCY przywitają Lewandowskiego?" on Spreaker.