Mecz Polska - Argentyna - Wojciech Szczęsny obronił karnego Leo Messiego.

Autor: PAP/EPA

Polska - Argentyna: Gramy o 1/8 finału Mistrzostw Świata! KTO WYGRAŁ MECZ?

2022-11-30 21:53

O godzinie 20.00 rozpoczęło się spotkanie 3. kolejki grupy C Mistrzostwa Świata 2022 w którym reprezentacja Polski zagrała z Argentyną. Spotkanie zadecyduje o tym, kto zagra w 1/8 finału Mistrzostw Świata! Bądźcie z nami i śledźcie relację na żywo na naszej stronie!

Koniec meczu! Przegrywany 0:2.

92' Ależ nerwy.....

90' Gramy jeszcze 6 minut...

88' Chyba już tylko czekamy aby Meksyk nie strzelił kolejnego gola...

86' Ależ mamy szczęście! Lautaro Martinez wyszedł sam na sam z Szczęsnym, jednak spudłował.

84' Mecz się nieco uspokoił. Jednak nadal nie potrafimy stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji.

81' Niestety bardziej zanosi się na trzeciego gola dla Argentyny, niż pierwszego dla nas.

79' Gra naszego zespołu się nie klei. Nie potrafimy stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Na boisku melduje się Krzysztof Piątek, który wchodzi w miejsce Piotra Zielińskiego.

74' Kolejny groźny strzał Argentyny...

72' Schodzi Bartosz Bereszyński a wchodzi Artur Jędrzejczyk.

70' Jeżeli tak zakończy się mecz to o awansie zdecyduje... ilość żółtych kartek. Na razie mamy ich mniej niż Meksyk więc wychodzimy z grupy...

69' 0:2... Julian Alvarez.....

66' Spotkanie się nieco uspokoiło ale to Argentyna ponownie prowadzi grę.

62' Alexis Mac Allister oddaje kolejny strzał. Broni Wojciech Szczęsny. Przy okazji zmiana w naszej drużynie. Damian Szymański w miejsce Krystiana Bielika.

60' Polacy próbują budować ataki pozycyjne. Jednak bez większych sukcesów.

56' Meksyk prowadzi już 2:0....

54' Kolejne akcje naszych rywali. Robi się ponownie niebezpiecznie pod naszą bramką.

50' Meksyk wygrywa z Arabią Saudyjską 1:0. To jeszcze daje nam awans, jednak robi się niebezpiecznie.

49' Była szansa po rzucie wolnym. Do piłki najwyżej wyskoczył Kamil Glik. Po strzale głową piłka minimalnie minęła słupek Argentyny.

46' 0:1.....Bramkę strzela Alexis Mac Allister. Szczęsny bez szans. Nasza sytuacja mocno się komplikuje. To pierwszy gol stracony przez naszą drużynę na tym turnieju.

45' W przerwie dwie zmiany w naszej reprezentacji. Boisko opuścili Frankowski oraz Świderski. Na boisku pojawili się Michał Skóraś i Jakub Kamiński.

Do przerwy 0:0. Wojciech Szczęsny ma mnóstwo pracy, jednak po pierwszej połowie jest bezbramkowy remis. Oby tak zostało do końca!

45' Pierwsza połowa potrwa trzy minuty dłużej.

43' Kolejny strzał Argentyny. Znowu broni Szczęsny. Jednak robi się coraz groźniej.

40' To był bardzo kontrowersyjny rzut karny. Mimo obrony Argentyna cały czas w natarciu.

38' Szczęsny broni karnego!

37' Zderzenie Messiego ze Szczęsnym. Sędzie dyktuje karny dla Argentyny....

36' Enzo Fernandez strzela ale bardzo niecelnie.

34' Korner dla Argentyny i bezpośredni strzał na bramkę. Na posterunku Szczęsny.

32' Polska obrona nie popełnia na razie błędów. Oby tak dalej!

28' Argentyna o krok od gola! Dwa groźne strzały na naszą bramkę.

27' Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

24' Tym razem korner dla Argentyny. Na razie nasza obrona się trzyma!

22' Róg dla Polski. Niestety bez konkretów z naszej strony.

20' Rzut wolny i wrzutka w pole karne Argentyny. Jednak nic groźnego z tego nie wynikło.

19' Strzał Acunii. Bardzo słaby, broni Szczęsny.

17' Kolejny strzał Argentyny. Niecelny.

15' Argentyna zyskuje nieznaczną przewagę, jednak na razie nic z tego nie wynika.

12' Argentyna coraz częściej przy piłce

10' Groźny strzał Messiego. Na posterunku Szczęsny!

9' Ważny może okazać się także wynik meczu Arabia Saudyjska - Meksyk. Tam także póki co 0:0

7' Pierwszy strzał na naszą bramkę Messiego. Bez problemu broni Szczęsny.

6' Jak na razie gramy w środkowej strefie boiska.

5' Pierwszy strzał Krystiana Bielika zza pola karnego. Zablokowany.

2' Róg dla Argentyny. Było groźnie, jednak faul reprezentacji Argentyny.

20.00 - ZACZYNAMY!

19.58 - Podopieczni trenera Michniewicza prowadzą w tabeli grupy C z dorobkiem czterech punktów i bilansem bramek 2-0. O jeden wyprzedzają Argentynę (bilans 3-2) i Arabię Saudyjską (2-3), a o trzy Meksyk (0-2).

19.55 - Piłkarze już na murawie! Czas na hymny!

Składy:

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 2-Matty Cash, 15-Kamil Glik, 14-Jakub Kiwior, 18-Bartosz Bereszyński - 24-Przemysław Frankowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 6-Krystian Bielik, 20-Piotr Zieliński - 9-Robert Lewandowski (kapitan), 16-Karol Świderski.

Argentyna: 23-Emiliano Martinez - 26-Nahuel Molina, 13-Cristian Romero, 19-Nicolas Otamendi, 8-Marcos Acuna - 7-Rodrigo De Paul, 24-Enzo Fernandez, 20-Alexis Mac Allister - 11-Angel Di Maria, 10-Leo Messi (kapitan), 9-Julian Alvarez.