Paulo Sousa nie pozostawił wątpliwości, czy wystawi Roberta Lewandowskiego od pierwszych minut w meczu Polska - Andora

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Paulo Sousa nie pozostawił wątpliwości, czy wystawi Roberta Lewandowskiego od pierwszych minut w meczu Polska - Andora

Polska - Andora. Czy zagra Robert Lewandowski? Kto w bramce? Jaki skład szykuje Paulo Sousa?

2021-03-28 10:14

Reprezentacja Polski zagra w niedzielę 28 marca na stadionie Legii w Warszawie z Andorą. Będzie to drugi mecz Polaków w eliminacjach mistrzostw świata. W jakim składzie zagrają Polacy? Czy na boisku pojawi się Robert Lewandowski? Kto wystąpi w bramce naszej reprezentacji? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Polska - Andora?

Czy Robert Lewandowski zagra w meczu z Andorą? To pytanie zadają sobie kibice reprezentacji Polski przed spotkaniem z teoretycznie dużo słabszym rywalem. Czy selekcjoner Paulo Sousa da odpocząć najlepszemu piłkarzowi świata w 2020 roku?

"Jestem trenerem, który zwykle najpierw woli zdradzić swoje decyzje piłkarzom, a dopiero potem wszystkim innym, ale jedynie w drodze wyjątku mogę powiedzieć: tak, Robert Lewandowski zagra od początku" - zdradził Portugalczyk na konferencji prasowej. “Robert zagra od pierwszej minuty, bo chcemy od razu wysłać wiadomość na zewnątrz i do nas samych, że chcemy wygrać. Nie można zacząć myśleć o zwycięstwie w trakcie meczu, trzeba to zrobić przed jego rozpoczęciem" - podkreślił Sousa.

Polska - Andora. Kto zagra w bramce? Fabiański czy Szczęsny?

Potwierdził także, że w dalszym ciągu trzymać się będzie swojego założenia, że bramkarzem numer jeden będzie Wojciech Szczęsny. "Tak, będzie na boisku" - odparł krótko na pytanie jednego z dziennikarzy.

Jak dodał Sousa, jego celem nie będzie oszczędzanie sił niektórych piłkarzy ani testowanie nowych rozwiązań. Przyznał jednak, że skład na Andorę będzie nieco inny niż na czwartkowy mecz z Węgrami w Budapeszcie (3:3). Andora jest jednym ze słabszych zespołów w Europie, jednak zdaniem Portugalczyka nie można pozwolić sobie na lekceważenie tego rywala nawet mimo tego, że biało-czerwonych czeka w środę dużo trudniejsze starcie z Anglią na Wembley.

Mecz Polska - Andora. Kiedy? Gdzie obejrzeć transmisję tv i online?

Mecz Polska - Andora rozpocznie się o godz. 20.45 28 marca. Transmisję będzie można oglądać w TVP 1, TVP Sport oraz na stronie Sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport

Sonda
Czy wyobrażasz sobie reprezentację Polski bez Roberta Lewandowskiego?
Jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc? Spytaliśmy o to mieszkańców Lublina