Polacy chcą zmiany MINISTRA ZDROWIA! Najnowszy sondaż wprawia w osłupienie!

2022-01-20 9:16

Polska ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na COVID-19 w Europie, nic dziwnego, że Polacy chcą dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - pisze w czwartek "Super Express". Wg sondażu dla gazety, 45 proc. Polaków uważa, że Niedzielski powinien zrezygnować ze stanowiska.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" zapytano, czy w związku z liczbą zgonów z powodu COVID-19 minister zdrowia Adam Niedzielski powinien podać się do dymisji. 45 proc. respondentów było za dymisją, 35 proc. przeciw. Zdania w tej sprawie nie miało 20 proc. badanych.

Gazeta wskazała, że od marca 2020 r. odnotowano w Polsce 200 tys. nadmiarowych zgonów, z czego 100 tys. osób zmarło na COVID-19. Na tę chorobę umiera u nas kilkaset osób dziennie, tymczasem w innych krajach zgonów jest znacznie mniej - zauważa "SE".

Podaje przykład Hiszpanii, gdzie podczas czwartej fali z powodu infekcji wirusem umierało najwyżej kilkadziesiąt osób jednego dnia.

W środę, 19 stycznia, Adam Niedzielski - minister zdrowia - podał najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. Przeszło 30 tys. nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby. Środowa liczba nowych zachorowań to więcej niż rekord osiągnięty podczas czwartej fali. Co gorsza - szef resortu zdrowia ostrzegł, że dynamika rozwoju pandemii oznacza podwajanie z tygodnia na tydzień liczby infekcji.

Sonda
Jak oceniasz pracę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego?
Sedno Sprawy - Jarosław Krajewski