deszcz

i

Autor: pexels

TOTALNE załamanie pogody. KONIEC złotej jesieni. Temperatura w dół, deszcze i silny wiatr!

2021-11-02 8:55

Po bardzo ciepłej i słonecznej końcówce października czeka nas mocne załamanie pogody. Nad Polskę nadciągnął front, który przyniósł ochłodzenie, opady deszczu oraz silny wiatr. Kiedy spodziewać się zmiany aury?

Końcówka października zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Przez kilka dni mogliśmy cieszyć się naprawdę piękną pogodą. Świeciło piękne słońce, a temperatura odczuwalna dochodziła nawet do 20 stopni Celsjusza. W Polsce zapanowała złota jesień, ale... niestety jej czas dobiegł końca. Pogoda w najbliższych dniach nie będzie dla nas już tak łaskawa.

Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu

Pogoda zaczęła psuć się już w poniedziałek 1.11. Deszcz pojawił się w zachodniej części Polski. Na pozostałym obszarze kraju było jeszcze słonecznie, z temperaturą dochodzącą do 17 stopni Celsjusza. To był chyba jeden z najładniejszych i najcieplejszych Dzień Wszystkich Świętych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

We wtorek, 2 listopada front zaczął przesuwać się nad resztę kraju. Synoptycy przewidują mocne opady deszczu. Mocno w dół spadnie też temperatura. Na termometrach zobaczymy od 9 stopni (na Śląsku, w Wielkopolsce i nad morzem) do maksymalnie 14 stopni w Kielcach i na Podkarpaciu.

W kolejnych dniach spodziewane są przelotne opady deszczu na przeważającej części kraju. Pogoda ma poprawić się w kolejny weekend. Jednak o takich temperaturach, jak w ostatnich dniach możemy już zapomnieć. Maksymalnie na termometrach zobaczymy 11 stopni Celsjusza.

SQUID GAME po polsku. W co by grali zawodnicy?