ferie

i

Autor: Canva

Pogoda na ferie 2022 – prognoza długoterminowa dla wszystkich województw

2022-01-10 11:52

W tym roku, ferie zimowe odbędą się w 4 turnusach z podziałem na województwa. Pierwsza grupa dzieci wyjedzie na ferie już 17 stycznia, natomiast ostatni turnus zakończy 27 lutego. Jaką pogodę na ten okres zapowiadają synoptycy i czy dzieci wysłane na zimowy wypoczynek będą miały okazję nacieszyć się śniegiem. Te informacje znajdziecie w artykule.

Jaka pogoda w trakcie ferii 2022?

Już od 17 stycznia zaczynają się ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach. Zapewne wielu rodziców, jak i uczniów którzy na zimowy wypoczynek wybrali góry zastanawia się, jaka będzie pogoda. Poniżej zamieszczamy prognozę długoterminową opracowaną przez portal Interia Pogoda.

  • Prognoza 17-30 stycznia

W tym okresie synoptycy przewidują dodatnią temperaturę oraz opady deszczu na przeważającym obszarze kraju. Również w Tatrach w drugiej połowie stycznia prognozowana jest temperatura powyżej 0 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W nocy temperatura może być ujemna i osiągnąć nawet do -9 kresek. Według obecnych prognoz w Zakopanem mogą pojawić się niewielkie opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Jednak szansa na dużą ilość białego puchu jest niewielka ze względu na zapowiadany halny.

  • Prognoza 24 stycznia – 6 lutego

Według długoterminowych prognoz w całym kraju nadal będzie utrzymywała się dodatnia temperatura. Najcieplej będzie na zachodzie tam temperatura może wynieść w ciągu dnia nawet 7 stopni Celsjusza. Nadal możliwe są opady deszczu oraz spore zachmurzenie. Warunki w Zakopanem, na chwilę obecną też nie wyglądają zachęcająco dla wielbicieli sportów zimowych. Obecne prognozy pogody na ferie w tym okresie zakładają tam bowiem dodatnią temperaturę i niewielkie opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Przejaśnienia zapowiadane są dopiero pomiędzy 4-6 lutego.

Prognoza na ferie od 31 stycznia - 27 lutego

  • Prognoza 31 stycznia-13 lutego

W tym okresie prognozy pogody nie wskazują na spadek temperatur. W całym kraju będą się one utrzymywały na poziomie kilku stopni powyżej 0. Zapowiadane są jednak przejaśnienia i mniejsza ilość deszczu. Dopiero ostatni weekend ferii w tym okresie może przynieść umiarkowane opady śniegu na Podhalu.

  • Prognoza 14-27 lutego

Prognozy na ten okres nie są jeszcze jednoznaczne, ale synoptycy przewidują jednak nieznaczne ochłodzenie. Na początku ferii w tym okresie zapowiadany jest lekki mróz oraz opady śniegu we wschodniej i południowej Polsce. W centralnej oraz zachodniej części kraju najprawdopodobniej temperatura wciąż będzie się utrzymywać powyżej 0, możliwe są lekkie opady śniegu.

Ostatnio w naszym kraju pogoda bywa bardzo zmienna ale według długoterminowych prognoz na chwilę obecną na dużą ilość śniegu w okresie ferii nie możemy liczyć.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!