Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Jaki będzie początek jesieni?

2022-09-11 13:47
Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Jaki będzie początek jesieni?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jesień 2022 zbliża się wielkimi krokami. W 2022 roku Pierwszy Dzień Jesieni przypada na 23 września. Ten dzień wypada w piątek. Pierwszy dzień jesieni jest oficjalnym zakończeniem lata. Warto zatem poznać pogodę na nadchodzące tygodnie. Czy czas wyciągnąć już z sza kurtki? A może dalej panować będą upały?

Jesień 2022 zapowiada się w tym roku złota i ciepła. Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022 wygląda bardzo zachęcająco, więc jeśli jeszcze nie skorzystaliście z urlopu, to warto to zrobić teraz! Po upalnych miesiącach letnich przyszła pora na suche i ciepłe rozpoczęcie jesieni. Początek kalendarzowej jesieni zawsze przypada tego samego dnia – 23 września. Jesień astronomiczna w tym roku również przybędzie do nas w piątek 23 września.

Pogoda na wrzesień 2022 - opady deszczu

We wrześniu spodziewać możemy się upragnionych opadów. Jeśli jednak liczycie na solidne ulewy to możecie się rozczarować. Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na wrzesień 2022 r. – grudzień 2022 r., opracowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w tym miesiącu suma opadów atmosferycznych powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Tak pozostanie, aż do listopada.

Pogoda na wrzesień 2022 - ile będzie stopni? Czy będzie ciepło?

Dla tych, którzy mają już plany związane z aktywnościami na świeżym powietrzu we wrześniu, mamy bardzo dobrą wiadomość! W nadchodzącym miesiącu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 lub w jej górnych granicach. Oznacza to, że na termometrach zobaczymy od 19 do nawet 25 kresek. Szczególnie słoneczny i ciepły zapowiada się początek miesiąca.

Jak dobrze znasz uniwersum "Władcy Pierścieni"? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy!

Pytanie 1 z 7
Jak miał na imię Gollum?
Władca Pierścieni: QUIZ
Tragiczny pożar w Bydgoszczy. Nie żyją trzy osoby, w tym roczna dziewczynka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze