Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Jaki będzie początek jesieni?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Jaki będzie początek jesieni?

2022-09-11 13:47

Jesień 2022 zbliża się wielkimi krokami. W 2022 roku Pierwszy Dzień Jesieni przypada na 23 września. Ten dzień wypada w piątek. Pierwszy dzień jesieni jest oficjalnym zakończeniem lata. Warto zatem poznać pogodę na nadchodzące tygodnie. Czy czas wyciągnąć już z sza kurtki? A może dalej panować będą upały?

Jesień 2022 zapowiada się w tym roku złota i ciepła. Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022 wygląda bardzo zachęcająco, więc jeśli jeszcze nie skorzystaliście z urlopu, to warto to zrobić teraz! Po upalnych miesiącach letnich przyszła pora na suche i ciepłe rozpoczęcie jesieni. Początek kalendarzowej jesieni zawsze przypada tego samego dnia – 23 września. Jesień astronomiczna w tym roku również przybędzie do nas w piątek 23 września.

Pogoda na wrzesień 2022 - opady deszczu

We wrześniu spodziewać możemy się upragnionych opadów. Jeśli jednak liczycie na solidne ulewy to możecie się rozczarować. Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na wrzesień 2022 r. – grudzień 2022 r., opracowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w tym miesiącu suma opadów atmosferycznych powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Tak pozostanie, aż do listopada.

Pogoda na wrzesień 2022 - ile będzie stopni? Czy będzie ciepło?

Dla tych, którzy mają już plany związane z aktywnościami na świeżym powietrzu we wrześniu, mamy bardzo dobrą wiadomość! W nadchodzącym miesiącu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 lub w jej górnych granicach. Oznacza to, że na termometrach zobaczymy od 19 do nawet 25 kresek. Szczególnie słoneczny i ciepły zapowiada się początek miesiąca.

Jak dobrze znasz uniwersum "Władcy Pierścieni"? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy!

Pytanie 1 z 7
Jak miał na imię Gollum?
Władca Pierścieni: QUIZ
Tragiczny pożar w Bydgoszczy. Nie żyją trzy osoby, w tym roczna dziewczynka