Podaruj Wigilię Samotnemu Seniorowi! Ruszyła wyjątkowa akcja

i

Autor: Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, zrzut ekranu Podaruj Wigilię Samotnemu Seniorowi! Ruszyła wyjątkowa akcja

"Podaruj Wigilię": Nie pozwól, by seniorzy pozostali sami w święta! [WIDEO]

2021-11-30 16:40

Podaruj Wigilię samotnemu seniorowi! Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich ruszyło ze świąteczną kampanią. Jej cel to przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak osoby starsze są samotne i izolowane od społeczeństwa. Po drugie, organizacja chce zebrać fundusze na organizację Wigilii dla osób starszych.​

Ruszyła świąteczna kapania stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. To organizacja, która od kilkunastu wspiera samotnych seniorów  na różne sposoby, ale przede wszystkim - zapewniając im kontakt z drugim człowiekiem. – Ponad pół tysiąca naszych wolontariuszy codziennie wspiera samotnych seniorów, służąc swoim czasem, dobrym słowem i odwiedzając ich regularnie w domach. Podejmujemy liczne akcje, by przeciwdziałać samotności i marginalizacji osób starszych. Seniorzy potrzebują bezpośrednich kontaktów społecznych, ponieważ do takich przywykli. Ich świat zewnętrzny bazował przecież na żywych relacjach z drugim człowiekiem – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektorka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

"Podaruj Wigilię": Jak dołączyć do akcji?

"Podaruj Wigilię" to akcja, dzięki której podopieczni fundacji, czyli samotni seniorzy, nie spędzą kolejnych świąt samotnie. Odwiedzą ich wolontariusze - z życzeniami, prezentem i wigilijnymi potrawami. - Przygotowaliśmy szczegółowe zasady organizacji spotkań, które obowiązują bez wyjątku wszystkich uczestników, oraz zapewniamy środki ochrony indywidualnej dla podopiecznych, wolontariuszy i pracowników - informuje stowarzyszenie.

Czytaj także: "Przygotuj prezent dla bezdomnego". Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej. Jak dołączyć?

Żeby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę zbiórki www.podarujwigilie.pl i dokonać wpłaty. Kolacja wigilijna dla jednego seniora kosztuje 50 zł, ale można wpłacić dowolną sumę.

Zobacz wideo promujące akcje:

QUIZ. BANALNE pytania z Milionerów. Nawet dziecko zna odpowiedź. Ale... czy na pewno?

Pytanie 1 z 10
Na akord można:
Poradnik Zdrowie miażdżyca