Przygotuj prezent dla bezdomnego. Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej. Jak dołączyć?

i

Autor: Facebook/Fundacja Kapucyńska "Przygotuj prezent dla bezdomnego". Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej. Jak dołączyć?

"Przygotuj prezent dla bezdomnego". Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej. Jak dołączyć?

2020-12-01 16:56

Kawa, czekolada i kubek termiczny - takie trzy prezenty znajdą się w świątecznej paczce dla bezdomnych. Fundacja Kapucyńska rusza z coroczną akcją świąteczną i prosi o pomoc. Bo potrzebujących jest znacznie więcej niż rok temu. Jak dołączyć do akcji?

Miejsce dla bezdomnych w klubowym warszawskim zagłębiu

"Przygotuj prezent dla bezdomnego"

"Przygotuj prezent dla bezdomnego" - Fundacja Kapucyńska ruszyła właśnie ze świąteczną akcją. W tym roku potrzeba znacznie więcej darczyńców, bo podopiecznych fundacji jest blisko cztery razy więcej niż rok temu...

W każdej paczce znajdą się:

  • kawa,
  • czekolada,
  • kubek termiczny.

- W tym roku są troszkę uboższe te paczki, żeby wystarczyło pieniędzy na wszystko. Sytuacja jest trudna, ale chcemy też dać ludziom takie poczucie, że są dla nas ważni - tłumaczy Milena Barysz z Fundacji Kapucyńskiej.

Czytaj także: Warszawska Galeria Osobowości zniknęła! Co się z nią stało?

Blisko cztery razy więcej potrzebujących

Akcja odbywa się każdego roku, ale teraz fundacja jeszcze bardziej potrzebuje naszego wsparcia. - Jest to troszkę wyzwanie takie trudne, bo zwykle ciężko było nam skompletować te 130 prezentów, a teraz musimy ich zrobić 500 - dodaje Milena Barysz.

Czytaj także: Serce Miasta musi zamknąć jadłodzielnie. Kolejne problemy wspierających bezdomnych

Nie będzie wspólnej Wigilii

W tym roku Fundacja Kapucyńska nie zorganizuje też kolacji wigilijnej dla bezdomnych - to ze względu na obowiązujące obostrzenia. - Paczki będziemy wręczać dokładnie w dzień Wigilii. Nasi podopieczni dostaną kilka wigilijnych potraw. Będzie na miarę możliwości dzielenie się opłatkiem. Będzie też ciepła kawa i herbata. Będą kolędy no i właśnie prezenty - dodaje Milena Barysz.

"Przygotuj prezent dla bezdomnego": Jak dołączyć do akcji?

  • Przynieś dary do domu bł. Aniceta, przy ul. Kapucyńskiej 4, codziennie od 9.00 do 17.00 (pn-pt) w weekend do 14.00
  • Kup wirtualny prezent lub jego część w sklepie internetowym: https://fundacja-kapucynska.org/sklepik/
  • Wpłać pieniądze na konto fundacji z dopiskiem "Przygotuj prezent dla bezdomnego"

Szczegóły znajdują się na stronie Fundacji Kapucyńskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE