Piramida Maslowa ZMIENIONA w szkolnym podręczniku. DUCHOWOŚĆ na pierwszym miejscu!

i

Autor: egazeta.pl

Piramida Maslowa ZMIENIONA w szkolnym podręczniku. DUCHOWOŚĆ na pierwszym miejscu!

2021-09-10 8:24

Zdawałoby się, że każdy z nas zna najbardziej podstawowe potrzeby umieszczone w popularnej piramidzie potrzeb Abrahama Maslowa. Okazuje się jednak, że dla twórców podręczników do Wiedzy o Społeczeństwie pierwsze miejsce w tej hierarchii zajmuje… duchowość! Internet oszalał!

Rozpoczęcie roku miało miejsce ledwie kilka dni temu, a już nie brakuje kontrowersji. Głośno zrobiło się odnośnie planów lekcji. Ostatnio w internecie pojawiło się sporo komentarzy i postów w mediach społecznościowych zaniepokojonych rodziców  o tym, co pojawia się w szkolnych podręcznikach. 

Pisaliśmy już o szokującym wierszyku w podręczniku do języka polskiego, w którym rodzicie doszukali się nawiązania do "cnót niewieścich". O ile jednak w przypadku wiersza można pewne rzeczy interpretować, to teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Znana piramida potrzeb... zmieniła najważniejszą z nich! 

Zawartość podręcznika do wiedzy o społeczeństwie dla szkół podstawowych z wydawnictwa "Nowa Era" sprawiła, że internet po raz kolejny oszalał! W pierwszym rozdziale zatytułowanym "Człowiek w społeczeństwie" w oczy rzuca się fragment, na którym widzimy piramidę Maslowa. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jeszcze rok temu wyglądała ona zupełnie inaczej. Nowy, tegoroczny podręcznik, na pierwszym miejscu w piramidzie stawia... potrzeby DUCHOWE. 

 Piramida Maslowa ZMIENIONA w szkolnym podręczniku. DUCHOWOŚĆ na pierwszym miejscu!

i

Autor: Facebook

Wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy nie zgadzają się na religię w każdym szkolnym przedmiocie, może poczuć się zaniepokojonych. Należy jednak zaznaczyć, że duchowość to nie to samo, co religijność, a kwestie religii i tak były już uwzględnione w potrzebach przynależności. Według Maslowa ludzie potrzebują czuć się częścią społeczności, bez względu na to, czy są to kluby sportowe, czy organizacje zawodowe lub religijne.

Kulisy meczu Polska - Anglia. To było szaleństwo! | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE