Łowcy cieni: powstała gra detektywistyczna w klimacie II wojny światowej! Kiedy premiera?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Piętnastolatek trafił do szpitala bo GRAŁ W GRY WIDEO! Ilość godzin przed monitorem szokuje!

2021-09-20 10:01

Nie od dziś wiemy, że gry wideo bywają uzależniające. Przekonało się o tym 15-letnie dziecko nie mogło się oderwać od Fortnite’a. Ile chłopiec spędził przed komputerem, zanim trafił do szpitala?

Agencja informacyjna EFE podała, że 15-latek trafił do szpitala ze względu na to, że po śmierci matki nie mógł oderwać się od gry i potrafił grać 20 godzin dziennie, co doprowadziło do zaburzeń behawioralnych — izolował się w domu, nie interesował się kontaktami ze znajomymi i rodziną itp. Lekarze uznali, że dziecko powinno spędzić dwa miesiące w szpitalu na obserwacji.

Jak czytamy na stronie spidersweb.pl, to pierwszy tego typu potwierdzony przypadek. A jaka gra wideo okazała się dla nastolatka ważniejsza niż wszystko inne na całym świecie? Chodzi o Fortnite’a. 

W Chinach od poniedziałku osoby poniżej 18. roku życia mogą przeznaczać na gry w sieci jedynie godzinę dziennie od 8 do 9 wieczorem - tylko w piątki, weekendy i święta. Firmy oferujące gry online nie będą mogły udostępniać osobom poniżej 18. roku życia żadnych gier poza wyznaczonymi dniami i godzinami. Będą też odpowiedzialne za weryfikację nazwiska gracza.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Rzeszów w grze komputerowej