szczepienie

i

Autor: Pixabay.com Polska szczepionka na COVID-19 dostępna jeszcze w tym roku. Padła konkretna data!

Pierwszy kraj w Unii Europejskiej wprowadza OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ przeciw COVID-19! Kiedy czas na Polskę?

2021-11-19 11:17

Austria, to pierwszy kraj w UE, który wprowadził powszechny obowiązek szczepień dla wszystkich obywateli - podają austriackie media. Decyzja zapadła w piątek, 19 listopada, zaś obowiązek wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. W Austrii padł ostatnio rekord liczby zakażeń i o wprowadzenie takiego rozwiązania upominało się wielu polityków i lekarzy. Jak będzie w Polsce?

Decyzję o wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciwko covid-19 ogłosił w piątek kanclerz federalny Alexander Schallenberg, ma on obowiązywać od lutego 2022 roku - informuje dziennik Kronen Zeitung.

- Chociaż ostatnie nałożone środki spowodowały wzrost liczby szczepień, to i tak nie było to wystarczające – powiedział Schallenberg

Minister zdrowia Wolfgang Mückstein podkreślił, że obowiązkowe szczepienia pomogą w dłuższej perspektywie.

- Ale teraz każdy potrzebuje dawki przypominającej - zaznaczył.

Wielu austriackich samorządowców, polityków szczebla centralnego i przedstawicieli środowisk medycznych od jakiegoś czasu głośno optowało za wprowadzeniem takiego obowiązku.

- Dotychczasowe starania w walce z pandemią nie przyniosły spodziewanych skutków - można było usłyszeć od austriackich lekarzy.

W czwartek liczba nowych infekcji w ciągu 24 godzin w Austrii osiągnęła rekordowy poziom 15 145. Zapadalność siedmiodniowa wynosi 989 przypadków na 100 tys. osób.

W piątek, austriackie władze poinformowały również o wprowadzeniu całkowitego lockdownu na terenie kraju. Ma on zacząć obowiązywać od poniedziałku 22 listopada.

Obowiązek szczepień także w Polsce?

Czy Polaków również czeka wprowadzenie obowiązkowych szczepień? Jest to bardzo nieprawdopodobne. Politycy obozu rządzącego nie chcą słyszeć nawet o wprowadzaniu jakichkolwiek restrykcji dla osób niezaszczepionych. Nie ma nawet mowy o obowiązkowych szczepieniach.

Waldemar Kraska, wiceszef Ministerstwa Zdrowia w piątek po raz kolejny informował, że obecnie nie są planowane nowe restrykcje w związku z pandemią i podkreślał konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE