szczepienie

i

Autor: Pixabay.com Polska szczepionka na COVID-19 dostępna jeszcze w tym roku. Padła konkretna data!

Pierwszy kraj w Unii Europejskiej wprowadza OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ przeciw COVID-19! Kiedy czas na Polskę?

2021-11-19 11:17

Austria, to pierwszy kraj w UE, który wprowadził powszechny obowiązek szczepień dla wszystkich obywateli - podają austriackie media. Decyzja zapadła w piątek, 19 listopada, zaś obowiązek wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. W Austrii padł ostatnio rekord liczby zakażeń i o wprowadzenie takiego rozwiązania upominało się wielu polityków i lekarzy. Jak będzie w Polsce?

Decyzję o wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciwko covid-19 ogłosił w piątek kanclerz federalny Alexander Schallenberg, ma on obowiązywać od lutego 2022 roku - informuje dziennik Kronen Zeitung.

- Chociaż ostatnie nałożone środki spowodowały wzrost liczby szczepień, to i tak nie było to wystarczające – powiedział Schallenberg

Minister zdrowia Wolfgang Mückstein podkreślił, że obowiązkowe szczepienia pomogą w dłuższej perspektywie.

- Ale teraz każdy potrzebuje dawki przypominającej - zaznaczył.

Wielu austriackich samorządowców, polityków szczebla centralnego i przedstawicieli środowisk medycznych od jakiegoś czasu głośno optowało za wprowadzeniem takiego obowiązku.

- Dotychczasowe starania w walce z pandemią nie przyniosły spodziewanych skutków - można było usłyszeć od austriackich lekarzy.

W czwartek liczba nowych infekcji w ciągu 24 godzin w Austrii osiągnęła rekordowy poziom 15 145. Zapadalność siedmiodniowa wynosi 989 przypadków na 100 tys. osób.

W piątek, austriackie władze poinformowały również o wprowadzeniu całkowitego lockdownu na terenie kraju. Ma on zacząć obowiązywać od poniedziałku 22 listopada.

Obowiązek szczepień także w Polsce?

Czy Polaków również czeka wprowadzenie obowiązkowych szczepień? Jest to bardzo nieprawdopodobne. Politycy obozu rządzącego nie chcą słyszeć nawet o wprowadzaniu jakichkolwiek restrykcji dla osób niezaszczepionych. Nie ma nawet mowy o obowiązkowych szczepieniach.

Waldemar Kraska, wiceszef Ministerstwa Zdrowia w piątek po raz kolejny informował, że obecnie nie są planowane nowe restrykcje w związku z pandemią i podkreślał konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!