Parada Równości 2021 w Warszawie: tłumy wyszły na ulice!

i

Autor: PAP

Parada Równości 2021 w Warszawie: Tłumy wyszły na ulice stolicy kraju ZOBACZ ZDJĘCIA

2021-06-19 15:37

Parada Równości 2021 w Warszawie: W sobotę, 19.06.2021 ulicami stolicy przeszła pierwsza od rozpoczęcia w naszym kraju pandemii koronawirusa Parada Równości. Tysiące uczestników, kolorowe flagi i wypełnione ulice stolicy. Zobaczcie, jak przebiegał tęczowy marsz.

Parada Równości 2021 w Warszawie. Po raz kolejny społeczność LGBT wyjdzie na ulice centrum stolicy, by walczyć o swoje prawa i równość. W marszu wezmą udział znani politycy - swój udział zapowiedział m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Robert Biedroń oraz posłanka Barbara Nowacka

"Jesteśmy z wami nie tylko dzisiaj, nie tylko ten jeden dzień w roku, kiedy niektórzy chcą się pokazać, powiedzieć, jacy to są tolerancyjni, a później - następnego dnia, tygodnia, miesiąca - zapominają o tej walce, która jeszcze musi być kontynuowana, bo nie wszystko, a wiele jeszcze trzeba załatwić"

- komentował Robert Biedroń.

Tęczowy marsz rozpoczął się o godzinie 15:00, Jego uczestnicy zaczęli się zbierać już od godz. 14:00 przed Pałacem Kultury i Nauki.

Jak podaje stołeczny ratusz w związku z Paradą Równości oraz innymi zgromadzeniami, które odbędą się dziś w stolicy władze miasta będzie czuwać nad sytuacją.

Trasa Parady Równości 2021

Trasa wygląda następująco:

  • Start - PKiNul. Marszałkowska
  • Metro Centrum
  • ul. Waryńskiego
  • Metro Politechnika
  • ul. Batorego
  • Koniec - Pole Mokotowskie 
Sonda
Czy weźmiesz udział w Paradzie Równości 2021 w Warszawie?
Pierwsza Parada Wiejskości w Warszwie