Papież Franciszek w szpitalu. Kto odprawi mszę w Niedzielę Palmową?

i

Autor: PAP/EPA

Watykan

Papież Franciszek w szpitalu. Kto odprawi mszę w Niedzielę Palmową?

Papież Franciszek, który od środy jest w szpitalu, nie odprawi mszy w Niedzielę Palmową w Watykanie. Zastąpi go argentyński kardynał Leonardo Sandri.

Papież Franciszek w szpitalu. Kto więc odprawi mszę w Niedzielę Palmową?

Od środy, z powodu infekcji dróg oddechowych, w szpitalu przebywa papież Franciszek. Dlatego też nie będzie mógł odprawić chociażby mszy w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra w Watykanie. Wiadomo już, kto go zastąpi. 

- Mogę potwierdzić, że odprawie mszę w Niedzielę Palmową - powiedział argentyński kardynał Leonardo Sandri z Kurii Rzymskiej, cytowany przez włoską agencję prasową. Dodał także, że kolejne msze i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia odprawiać będą różni kardynałowie.

Kardynał Sandri wyraził także nadzieję, że papież będzie mógł przewodniczyć uroczystościom, podczas gdy jeden z kardynałów odprawiać będzie mszę przy ołtarzu. Na ten moment jednak nie wiadomo, czy papież będzie miał na tyle sił, żeby być obecny na mszy inaugurującej Wielki Tydzień. 

Watykan informuje, że stan zdrowia papieża Franciszka się poprawia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE