Pandemia zrobiła swoje: NIE UWIERZYSZ w tę liczbę okradzionych mieszkań!

2021-09-29 8:12
włamywacz
Autor: pixabay

Ze względu na pandemię koronawirusa liczba włamań do mieszkań spadła w wielu gminach Holandii do historycznie niskiego poziomu - informuje dziennik "Algemeen Dagblad", powołując się na policyjne statystyki.

Holendrzy pracujący ze względu na pandemię Covid-19 w domach irytują włamywaczy. Puste mieszkania były wcześniej dla nich łatwym łupem, ale wszystko zmieniła pandemia.

W 2020 r. całkowita liczba włamań w Holandii była o 42 procent niższa niż rok wcześniej - wynika z danych policji cytowanych przez „AD”. Rabusie okradali mieszkania 14 125 razy.

Okazuje się, że pandemia pozytywnie wpływa także na inne policyjne statystyki. W 2020 r. wykryto sprawców 13 procent włamań (rok wcześniej było to 10 proc.), a w przypadku napadów rabunkowych wzrost był jeszcze wyższy, z 50 proc. w 2019 r. do 60 proc. w ubiegłym roku.

Gazeta wyjaśnia, że detektywi mieli więcej czasu na dochodzenia, a pozostający w domach mieszkańcy częściej informowali funkcjonariuszy o podejrzanych sytuacjach.

 

„O wiele łatwiej jest nam kogoś przyłapać na gorącym uczynku niż później wytropić” – mówi dziennikowi Jos van der Stap z amsterdamskiej policji.

Pożar mieszkania. To cud, że nikt nie zginął
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze