Wielki powrót ogródków gastronomicznych! Polacy już od północy świętowali luzowanie obostrzeń [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-15 15:19
Otwarcie ogródków
Autor: PAP

Na to czekało wielu Polaków. Ogródki gastronomiczne wróciły! Od soboty, 15 maja, restauracje oraz lokale gastronomiczne mogą otworzyć dla klientów swoje ogródki na świeżym powietrzu. Wiele lokali otworzyło się tuż po północy. Spragnieni wyjścia z domu i kontaktu z innymi ludźmi Polacy, tłumnie ruszyli, by świętować luzowanie obostrzeń.

Przez niektórych, ta noc porównywana była do sylwestra. Nic dziwnego, praktycznie we wszystkich miastach Polski, w nocy z piątku na sobotę, na ulicach znalazło się mnóstwo ludzi. Wszyscy czekali na północ. To wtedy bowiem w życie weszło rozporządzenie dotyczące luzowania obostrzeń. Wszystkich, którzy wyszli w tę majową noc, interesował szczególnie jeden jego zapis: restauracje i lokale gastronomiczne uzyskały prawo do otwarcia swoich ogródków na świeżym powietrzu.

Wiele lokali zrobiło to zaraz po północy, zaś na godzinę zero - mimo dość chłodnej aury - czekało mnóstwo ludzi spragnionych wyjścia z domu.

Te same sceny obserwować można było w Łodzi, Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Wiele wskazuje na to, że w kolejnych dniach, restauratorzy również nie będą narzekać na brak klientów. W samej tylko Warszawie, właściciele lokali złożyli blisko 400 wniosków o wydanie decyzji zezwalających na funkcjonowanie ogródków gastronomicznych.

Od 15 maja lokale gastronomiczne mogą obsługiwać gości na zewnątrz, w ogródkach. Już od 29 maja będą mogli przyjąć klientów także wewnątrz. Lokale będą jednak otwarte pod pewnymi warunkami. W przypadku działalności ogródków restauracyjnych, jak i lokali gastronomicznych, będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny – maksymalnie 50 proc. obłożenia lokalu, a także zachowana bezpieczna odległość i limit osób. W rozporządzeniu napisano, że klienci będą musieli zajmować, co drugi stolik i odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami postawiona zostanie przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

Otwarcie ogródków na Piotrkowskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze