Hotel Autor Rooms w Warszawie

i

Autor: archiwum serwisu Druga część pokoju 1968 to przestrzeń dzienna – idealna dla gości, którzy potrzebują także wygodnego miejsca do pracy. Fot. Jakub Certowicz

Otwarcie hoteli maj 2021: Padła konkretna data! KIEDY?

2021-04-28 10:33

Otwarcie hoteli maj 2021: Padła konkretna data! Kiedy otwarcie hoteli? Odpowiedzi na to pytanie oczekują nie tylko turyści, ale też pracownicy branży hotelarskiej, która zmaga się z ogromnym kryzysem. Podczas środowej konferencji prasowej Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Premiera Mateusza Morawieckiego zapowiedziano, iż hotele będą otwarte od 04.05. Będzie to wszystko pod pewnymi warunkami. Jakimi?

Otwarcie hoteli maj 2021: Padła konkretna data! Podczas środowej konferencji prasowej 29.04.2021 Minister Zdrowia, Adam Niedzielski oraz Premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli co dalej z wypoczynkiem w hotelach. Sprawdziły się przewidywania i podczas konferencji zapowiedziano otwarcie hoteli. Nastąpi ono 8 maja. Będą jednak pewne obostrzenia - nie wszystko będzie otwarte - obłożenie miejsc będzie mogło wynosić 50% a restaurację w hotelach nie będą działać. 

OTWARCIE HOTELI MAJ 2021 - JAKIE ZASADY?

Od 8 maja otwarte będą mogły być hotele. W tym wypadku będzie jednak jeden wyjątek - obłożenie hoteli będzie mogło być tylko 50 procentowe. Dodatkowo, nadal nie będą działać restauracje które znajdują się hotelach. Powtórzy się więc sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy restauracje w hotelach były zamknięte a dania w hotelach były dostarczane przez obsługę bezpośrednio do hoteli. W hotelach zamknięte będą także strefy SPA.

Co ważne, hotele od 8 maja otwarte będą w całej Polsce. - W ostatnim czasie nastąpiło zmniejszenie zróżnicowania a co za tym idzie zrezygnowaliśmy z regionalizacji - powiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

W ocenie eksperta lockdown branży hotelarskiej nie jest w porządku również wobec Polaków, którzy zmęczeni ponad rokiem przebywania w izolacji i wycieńczeni po chorobie pragną choć kilku dni odpoczynku i regeneracji zdrowia.

Popyt na hotele w Polsce przed COVID-19 wskazywał na trajektorię wzrostu. W 2019 roku na rynku hotelowym odnotowano ponad 23,5 mln przyjazdów i prawie 45 mln noclegów, co odzwierciedla wzrost o odpowiednio 5,5% oraz 6,6% w porównaniu do poprzedniego roku. Turysta w 2019 roku w hotelu spędzał średnio 1,9 dnia. Sytuacja zmieniła się dramatycznie po wybuchu pandemii. Z ostatnich dostępnych danych wynika, że w listopadzie 2020 roku przyjazdy spadły o 46,5% w porównaniu rok do roku, a liczba noclegów zmniejszyła się o 67,1%.

Przypomnijmy, iż hotele zostały zamknięte aż do 8 maja. Początkowo zapowiadano, iż na pewno nie zostaną one otwarte na majówkę, tak aby Polacy nie przemieszczali się w długi wolny weekend. OTWARCIE HOTELI MAJ 2021 NASTĄPI WIĘC 8 MAJA!

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Znany piłkarz ufundował domy dziecka

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]