Orlen

i

Autor: Shutterstock Orlen

Orlen się doigrał? Rzecznik Praw Obywatelskich napisał do UOKiK!

2023-03-21 15:42

Jeszcze pod koniec 2022 roku cenach na stacjach paliw Orlen nie spadały w dół mimo, że cena ropy naftowej mówiła co innego. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich, który sprawdzi, czy Orlen zachował standardy ochrony konsumentów.

Rzecznik Praw Obywatelskich bierze się za Orlen!

- Jak wynika z informacji medialnych, PKN Orlen pod koniec 2022 r. utrzymywał ceny paliw mimo spadających notowań ropy i umacniającego się złotego. Taka praktyka mogła mieć miejsce również w przypadku innych podmiotów na rynku paliw - pisze w liście do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasza Chróstnego Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek.

I tu pytanie, czy Orlen naruszył ochronę praw konsumenta. - Dlatego też niezbędne jest ustalenie, czy nie doszło do naruszenia standardów ochrony praw konsumenta. Należy zauważyć, że wyżej opisana praktyka mogła narazić również przedsiębiorców na dodatkowe koszty ponoszone w związku z działalnością - podkreśla Wiącek.

Warto podkreślić, że UOKiK sprawą Orlenu zajął się na początku 2023 roku. Jednak do teraz postępowanie ws. rynkowych cen paliw nie zostało zakończone, bo przedstawiciele czekają na wyniki.

Przypomnijmy, że Orlen w 2022 roku zarobił najwięcej w historii, a to nie koniec, bo prezes Daniel Obajtek zapowiada jeszcze większe zyski.

Sonda
Czy zarząd PKN Orlen słusznie otrzymał wyższe wynagrodzenie niż rok wcześniej?