Koronawirus

i

Autor: unsplash.com

Omikron. Ograniczenia również DLA ZASZCZEPIONYCH i ozdrowieńców. 28 grudnia nowe restrykcje!

2021-12-21 11:15

W Niemczech, rząd federalny i rządy krajów związkowych chcą od 28 grudnia ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omikron koronawirusa poprzez wprowadzenie znacznych restrykcji w kontaktach, nawet dla osób zaszczepionych i wyleczonych z Covid-19 - informują w poniedziałek niemieckie media.

Od 28 grudnia osoby zaszczepione i rekonwalescenci będą mogli spotykać się z maksymalnie 10 osobami - niezależnie od tego, czy spotkania te odbywają się w pomieszczeniach czy na zewnątrz. Ponadto od przyszłego tygodnia mają być zamknięte wszystkie kluby i dyskoteki w całym kraju. Tak wynika z projektu uchwały przygotowanego na wtorkowe spotkanie kanclerza z premierami krajów związkowych.

W dokumencie stwierdza się, że ponadregionalne wydarzenia sportowe, kulturalne i podobne duże imprezy mają zostać "znacznie ograniczone". W landach o wysokiej zapadalności na koronawirusa należy w miarę możliwości odwoływać imprezy, a wydarzenia sportowe muszą odbywać się bez udziału widzów.

Kampania szczepień uzupełniających przeciw Covid-19 będzie kontynuowana w czasie ferii świątecznych.

W osobnym punkcie projektu kanclerz i premierzy przypominają o uzgodnionym już zakazie zgromadzeń w Sylwestra i Nowy Rok, a także o zakazie używania fajerwerków w miejscach publicznych, które mają zostać określone przez gminy. Sprzedaż materiałów pirotechnicznych przed Sylwestrem jest zabroniona.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE