Dawid Kubacki

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Dawid Kubacki

Olimpiada zimowa 2022: JEST MEDAL DLA POLSKI - Dawid Kubacki zdobył brąz!

2022-02-06 14:16

W niedzielę (6 lutego) odbył się konkurs indywidualny w skokach narciarskich igrzysk olimpijskich Pekin 2022 na skoczni normalnej H106. Dawid Kubacki zdobył brązowy medal! Jak poszło reszcie naszych reprezentantów?

Mamy pierwszy medal w Pekinie! Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce na normalnej skoczni w Zhangjiakou. W konkursie na obiekcie normalnym polski skoczek narciarski musiał uznać wyższość jedynie Japończyka Ryoyu Kobayashiego i Austriaka Manuela Fettnera.

Skocznia normalna – Pekin

Snow Ruyi National Ski Jumping Centre - bo tak nazywa się kompleks, na którym skoczkowie rywalizować będą podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, składa się z dwóch obiektów - HS140 i HS106. Na starcie igrzysk, skoczkowie rywalizować będą na mniejszej z nich, która zdaje się przypadła do gustu Kamilowi Stochowi. Obiekt ma być jednocześnie połączeniem nowoczesności, z chińską tradycją, co nadaje skoczni wyjątkowego wyglądu.

Olimpiada zimowa 2022: JEST MEDAL DLA POLSKI - Dawid Kubacki zdobył brąz!

Dawid Kubacki, zdobywając brąz w konkursie na normalnej skoczni w Zhangjiakou, zdobył swój drugi medal olimpijski w karierze. Prawie 32-letni Polak przed czterema laty w Pjongczangu stanął wraz z kolegami z drużyny na trzecim stopniu podium.

Po cztery olimpijskie krążki w dorobku mają dwaj najbardziej utytułowani polscy skoczkowie - Kamil Stoch i Adam Małysz. Pierwszy może pochwalić się trzema złotymi wywalczonymi w rywalizacji indywidualnej i brązem w drużynie, a drugi - trzema srebrnymi i brązowym, wszystkie zdobył indywidualnie.

Kubacki i Żyła walczą dalej, Stoch nie wróci na Zakopane