Wojciech Nowicki

Autor: Cyfra Sport Olimpiada Tokio 2020. Wojciech Nowicki zdobył złoty medal! Paweł Fajdek brązowy!

Olimpiada Tokio 2020. Wojciech Nowicki zdobył złoty medal! Paweł Fajdek brązowy!

2021-08-04 14:32

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki walczyli dzisiaj o medale. Wielki finał rzutu młotem mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zaplanowano odbywał się od godziny 13:10. To kolejny udany dzień na polskich młociarzy po wielkim sukcesie Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron! Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim! Paweł Fajdek zajął 3. miejsce!

Dzisiejszy dzień na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio może być równie dobry, co wczorajszy. W kilku dyscyplinach, głównie w lekkiej atletyce mamy spore szanse na medale. Najciekawiej zapowiadał się występ polskich młociarzy. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki mogli powtórzyć wczorajszy gigantyczny sukces młociarek i stanąć razem na podium. Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk trzeci raz z rzędu zdobyła olimpijskie złoto, a we wczorajszym fetowaniu wtórowała jej Malwina Kopron, która stanęła na trzecim miejscu, zdobywając brąz Igrzysk Olimpijskich 2020. Wojciech Nowicki bez większych problemów przebrnął przez kwalifikacje, gwarantując sobie występ w finale już pierwszym rzutem. O Pawle Fajdku nie możemy już tak powiedzieć, ponieważ jak sam powiedział: pojawiły się demony. Mimo wszystko udało mu się zdobyć wymaganą odległość i dzięki temu wystąpił dziś w wielkim finale. Dzisiejsze zmagania zakończyły się dla nas fantastycznie!

1. Olimpiada Tokio 2020. Fajdek i Nowicki z medalami!

Olimpiada Tokio 2020. Fajdek i Nowicki z medalami!

Paweł Fajdek jest już trzeci raz na Igrzyskach Olimpijskich. Dzisiejszy finał był za to jego pierwszym. Zarówno w Londynie, jak i w Rio de Janeiro zawodnik odpadał już w kwalifikacjach. Dzisiaj czterokrotny mistrz świata miał szansą na osiągnięcie najważniejszego tytułu w karierze sportowca i udało się! Paweł Fajdek zdobył brązowy medal!

Wojciech Nowicki zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskim! Już w pierwszej próbie przerzucił 81 metrów metrów (dokładnie 81,18 m) ! W drugim rzucie jeszcze poprawił wynik na 81,72! W trzeciej próbie pobił swój rekord rzutem na 82,52 m! To drugie udane igrzyska dla Wojciecha Nowickiego z rzędu! W Rio zdobył brązowy medal, a teraz poprawił wynik!