Straż Graniczna: Ostatniej doby było ponad 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Około 50 migrantów przedarło się przez granicę w województwie podlaskim [AKTUALIZACJA]

2021-11-14 8:49

Jak donosi PAP wieczorem w sobotę na teren Polski przedostało się około 50 migrantów w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie). Informacje o tym incydencie przekazała dziś rano przekazała podlaska policja. Nie był to jedyny incydent na granicy.

Zatrzymano część migrantów [AKTUALIZACJA - wszystkie osoby które przedarły się na teren Polski zostały zatrzymane]

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa przekazał informacje o incydencie, do jakiego doszło w sobotę wieczorem na granicy. Według otrzymanych informacji około 50 migrantów wdarło się na stronę polską. W poszukiwaniach osób, które w sobotę przekroczyły polską granicę wzięło udział 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. W wyniku poszukiwań udało się zatrzymać 22 obywateli Iraku. Zatrzymane osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. Do próby przekroczenia doszło także wieczorem w okolicach Kolonii Klukowicze. Policjanci, którzy przybyli na miejsce obrzuceni zostali kamieniami przez imigrantów, którzy próbowali siłowo przekroczyć granicę.

Jak poinformował rzecznik policji w wyniku ataku na funkcjonariuszy lekko ranny został jeden z policjantów z Łodzi. Na szczęście siła uderzenia została zamortyzowana przez kask funkcjonariusza, który został mocno uszkodzony, ale spełnił swoje zadanie i zaatakowany policjant nie wymagał hospitalizacji. Uszkodzone zostały też policyjne pojazdy, które migranci obrzucili kamieniami. W okolicach miejsca, w którym próbowano sforsować granicę znajdowała się także druga około 100-osobowa grupa migrantów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE