Tragedia w Australii

i

Autor: 7NEWS Australia/YouTube.com

OGROMNA TRAGEDIA! Nie żyje pięcioro dzieci. Wiatr porwał dmuchany zamek, w którym się bawiły!

2021-12-16 14:05

Pięcioro dzieci zmarło, kolejne są w stanie krytycznym - to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w północnej Tasmanii w Australii. Dmuchany zamek, w którym bawiły się dzieci, został wyniesiony 10 m w górę przez silny podmuch wiatru.

Tragedia miała miejsce w czwartek na terenie szkoły w Devonport, w dniu zakończenia roku szkolnego. Początkowo media informowały, że zginęły dwie dziewczynki i dwóch chłopców w wieku od 10 do 11 lat. O śmierci kolejnego dziecka, miejscowe władze poinformowały kilka godzin później. Co najmniej czwórka dzieci przebywa w szpitalu, kilkoro z nich znajduje się w stanie krytycznym. Darren Hine, komisarz tasmańskiej policji, przekazał, że trwa dochodzenie w sprawie wypadku.

Szef tasmańskiej policji Debbie Williams opisała zdarzenie reporterom.

- Kilkoro dzieci spadło z dmuchanego zamku. Wygląda na to, że mogły spaść z wysokości ok. 10 m - powiedziała.

Dodała, że wypadek jest bardzo tragiczny i przekazała wsparcie rodzicom i szkole. Dzieci, które uległy wypadkowi, zostały zabrane do szpitala przez helikoptery.

Premier stanowy Tasmanii Peter Gutwein określił wypadek jako "niewyobrażalny". Dodał, że jest przekonany, że silna i troskliwa społeczność Tasmanii będzie się wzajemnie wspierać.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Początek remontu Wojska Polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE