Pracownicy tych branż będą obowiązkowo szczepieni! Nie tylko medycy i nauczyciele. Kto jeszcze?

i

Autor: Pixabay/KitzD66 Pracownicy tych branż będą obowiązkowo szczepieni! Nie tylko medycy i nauczyciele. Kto jeszcze?

Pracownicy tych branż mogą być obowiązkowo szczepieni! Nie tylko medycy. Kto jeszcze?

2021-07-30 11:05

Pracownicy kilku branż będą obowiązkowo szczepieni! Profesor Andrzej Horban w jednym z wczorajszych wywiadów mówił o grupach zawodowych, które prawdopodobnie będą obowiązkowo szczepione. Jak tłumaczył, szczepienia medyków są niemal pewne, ale rząd zastanawia się nad rozszerzeniem tej grupy. Dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na wszystkie pytania odnośnie obowiązkowych szczepień. Kto będzie musiał przyjąć dodatkową dawkę?

Profesor Andrzej Horban główny doradca premiera do spraw COVID-19, w ostatnim wywiadzie w programie „Jeden na jeden” zdradził, że dodatkowe, obowiązkowe szczepienia medyków przed kolejnym skokiem zachorowań są niemal pewne. Zdradził także, że rząd myśli nad rozszerzeniem grupy, która miałaby obligatoryjnie przyjąć kolejną dawkę preparatu. Od dawna mówiło się, że do tej grupy zaliczani mogą być również nauczyciele, którzy – jeżeli sytuacja pandemiczna na to pozwoli – wrócą we wrześniu do szkół. Podkreślił jednak, że nie ma jeszcze decyzji dotyczącej obowiązkowych szczepień dla konkretnych grup - Ale jesteśmy bardzo bliscy wydania – powiedział wczoraj. Dzisiaj na konferencji prasowej Szef KPRM Michał Dworczyk mówił o tym, które grupy zawodowe mogą zostać objęte obowiązkowymi szczepieniami. Kto więc ma szanse znaleźć się w grupie osób do obowiązkowych szczepień?

CZYTAJ TAKŻE: 900 plus zamiast 500 plus! To już pewne: świadczenie będzie większe. Jednak nie dla wszystkich!

Pracownicy tych branż będą obowiązkowo szczepieni!

Jak wcześniej zdradził profesor Horban, obowiązkowymi szczepieniami jeszcze przed kolejnym wzrostem zachorowań objęci zostaną medycy.

- Na pewno myślimy o pracownikach ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem – mówił profesor Horban. Zapytany o to, czy już można powiedzieć, że szczepienie medyków jest niemal pewne, odpowiedział: tak.

Prof. Horban kontynuował mówiąc, że „do rozważenia jest szczepienie nauczycieli". Kolejną grupą mieliby być urzędnicy, którzy codziennie mają kontakt z petentami. Czwartą grupą zawodową mieliby być pracownicy sklepów "zwłaszcza dużych" – zaznaczył doradca premiera

Pracownicy tych branż będą obowiązkowo szczepieni! Kto?

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że w tej sprawie nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Wspomniał, że najprawdopodobniej zaszczepione zostaną grupy zawodowe, które pracują blisko klienta.

- Pojawiały się postulaty dotyczące także służb mundurowych. To są postulaty formułowane przez niektórych przedstawiciele środowiska medycznego. W Polsce decyzje nie zapadły – dodał.

Minister zdrowia dodał do wypowiedzi Michała Dworczyka, tym że postulaty o szczepienie medyków pojawiamy się ze strony medyków. Dodał jednak, że zaszczepienie tej grupy osób ma ważne znaczenie dla pacjentów. - Zaszczepienie medyków da pacjentom poczucie bezpieczeństwa – mówił Adam Niedzielski.

Kłopoty organizacyjne podczas IO. Joanna Jóźwik pokazała wszystko
Sonda
Co sądzisz o ew. obowiązku szczepienia się na Covid-19?