900 plus zamiast 500 plus! To już pewne: świadczenie będzie większe. Jednak nie dla wszystkich!

2021-07-30 10:28
900 plus zamiast 500 plus
Autor: Pixabay.com

Niektórzy czekali na to od dawna. Już wkrótce, 900 plus ma trafić do polskich rodzin! Jednak uwaga! Powiększone świadczenie 500 plus nie jest dla wszystkich! Do kogo ma trafić dodatkowe 400 zł? Jakie są warunki zwiększenia świadczenia? Od kiedy ma być wypłacane? O tym przeczytacie w naszym artykule.

900 plus to nowa odsłona świadczenia 500 plus. W ramach Nowego Ładu, rządzący postanowili zwiększyć kwotę wypłacaną polskim rodzinom o 400 zł. Jednak te dodatkowe pieniądze nie trafią do każdego beneficjenta 500 plus.

Przede wszystkim, 400 zł nie będzie wypłacane beneficjentom "Rodzinnego kapitału opiekuńczego", czyli tym, którzy otrzymają 12 tys. zł na dziecko między 12 a 36 miesiącem życia.

To jednak nie jedyne ograniczenie. Pieniądze przeznaczone będą na konkretny cel: mają służyć opłatom za żłobek, klub dziecięcy, czy dziennego opiekuna.

- Dofinansowaniem pobytu w instytucjach opieki (żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów) zostaną objęte dzieci uczęszczające do tych instytucji i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego, tj. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem i wszystkie w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca i po ukończeniu 36 miesiąca życia - poinformował Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W efekcie może okazać się, że tak naprawdę, 900 plus trafi do niewielkiej grupy rodziców.

Rozszerzone świadczenie wypłacane ma być od 2022 r.

Co sądzicie o nowym świadczeniu? Piszcie swoje zdanie w komentarzach pod tekstem!

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE