OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA dla TYCH zawodów! OFICJALNE ogłoszenie ministra zdrowia z dnia 19.01

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA dla TYCH zawodów! OFICJALNE ogłoszenie ministra zdrowia z dnia 19.01

2022-01-19 10:48

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wystąpił podczas konferencji prasowej 19 stycznia przed dziennikarzami. Po godzinie 10.30 padły słowa, na które czekało wielu z nas. W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 rząd wprowadza OBOWIĄZKOWĄ pracę zdalną dla niektórych osób! Kogo to dotyczy? Sprawdź, czy jesteś w jedne z tych grup!

Spis treści

  1. OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA: OFICJALNE ogłoszenie ministra zdrowia z dnia 19.01
  2. OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA dla TYCH zawodów! Jesteś w tej grupie?

OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA: OFICJALNE ogłoszenie ministra zdrowia z dnia 19.01

- Wprowadzimy obowiązkową pracę zdalną w administracji, w najbliższych dniach odpowiednie rozporządzenie - powiedział na konferencji prasowej 19 stycznia Adam Niedzielski. Minister zdrowia poinformował media, jak i obywateli o tym, że nadchodząca, już piąta fala COVID-19 będzie zbierać żniwa każdego dnia. 19.01.2022 odnotowaliśmy nowy rekord zakażeń - ponad 30 tysięcy. Szczególnie zauważalny procentowo jest wzrost zakażeń w województwach:

  • mazowieckim - 60%
  • śląskim - 73%
  • warmińsko-mazurskim - 53%

Minister zdrowia zwrócił się również do pracodawców, by przenieśli swoich pracowników w miarę możliwości na pracę zdalną. Niektóre zawody rozpoczną obowiązkową pracę z domu w ciągu najbliższych dni, a prace nad tym ustawowym obowiązkiem już trwają!

Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19

OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA dla TYCH zawodów! Jesteś w tej grupie?

Adam Niedzielski podczas konferencji poinformował, że ustawowy obowiązek pracy zdalnej będą mieli urzędnicy i pracownicy administracji. Dotyczy to oczywiście osób, które zatrudnione są między innymi w urzędach. Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną z dniem - tak jak przygotowane będzie rozporządzenie. Ma być gotowe już 19 stycznia.

Minister zdrowia apeluje jednak do firm prywatnych, by również ich pracownicy mogli pozostać w domu. Wszelkie kroki przejściowe wymagałyby ustawy. Jeśli sytuacja nie będzie się poprawiać, to apel może jednak nie wystarczyć.

QUIZ. Czy znasz te marki kosmetyczne?

Pytanie 1 z 11
Polska marka dostępna między innymi w Rossmannie to: