Nowy wariant Delta Plus. Naukowcy nie wiedzą czy jest bardziej zakaźny

2021-07-28 12:12
Nowy wariant Delta Plus. Naukowcy nie wiedzą czy jest bardziej zakaźny
Autor: pixabay.com Nowy wariant Delta Plus. Naukowcy nie wiedzą czy jest bardziej zakaźny

W Izraelu z ponad 2 tysięcy nowych zakażeń 12 osób zachorowało przez wariant nazywany Delta Plus. To z tego kraju napływają martwiące wiadomości odnośnie zakażeń nowym wariantem, który jest mutacją wyjątkowo zakaźnego szczepu. Naukowcy nadal nie wiedzą, czy nowy wariant jest jeszcze bardziej zakaźny.

Służby medyczne nadal nie wiedzą, czy Delta Plus jest bardziej zakaźny lub niebezpieczny niż wariant Delta. Jedno jest jednak pewne - wskaźnik pozytywnych testów w Izraelu wzrósł w niedzielę powyżej 2 proc. po raz pierwszy od marca. Z ponad 2 tysięcy nowych zakażeń 12 osób zachorowało przez nowy wariant. Na początku tego miesiąca izraelski rząd zgodził się, że najważniejszym wskaźnikiem decydującym o ponownym wprowadzeniu obostrzeń będzie liczba poważnych przypadków. We wtorek rano wszystkich chorych na Covid-19 było ponad 13 tys., z czego 138 poważnie. Liczba pacjentów w ciężkim stanie, która w zeszłym miesiącu wyniosła 19 podwoiła się w ciągu zaledwie ostatnich 10 dni. Podczas szczytu trzeciej fali w styczniu było ponad 1200 poważnych przypadków, a w czasie drugiej fali liczba poważnych przypadków osiągnęła szczyt 850 w październiku.

CZYTAJ TAKŻE: Dostała sześć dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Teraz ma zaskakujący problem!

Nowy wariant Delta Plus obecny w Polsce

Ministerstwo Zdrowia niewiele mówi się o zakażeniach nowym wariantem w Polsce. Początkiem lipca wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził, że Delta Plus jest obecny w naszym kraju. Według jego wypowiedzi wówczas było 12 przypadków. Delta Plus, nazywany także AY.1 wykryto w Inidach w kwietniu w ok. 40 próbkach zebranych w sześciu dystryktach stanów Maharasztra, Kerala i Madhja Prades.

Zginął podczas zabawy bronią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze