Nowopsków

i

Autor: https://twitter.com/nexta_tv Nowopsków

Nowopskow: otworzono ogień do protestujących cywili - szokujące wideo krąży po sieci

2022-03-05 18:29

Trzy osoby zostały ranne po tym, gdy rosyjskie wojsko otworzyło ogień do ludności cywilnej protestującej przeciwko okupacji. Do mediów społecznościowych trafiło szokujące nagranie pokazujące całą sytuację.

Trwa Wojna w Ukrainie - w 10. dobie trwania konfliktu pod kontrolą Rosjan znalazł się między innymi Nowopsków w obwodzie Ługańskim, gdzie od ponad 8 lat toczą się walki między Ukraińcami a prorosyjskimi separatystami. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z protestu, jaki przeciwko okupacji zorganizowała ludność cywilna Nowopskowa. Żołnierze Rosyjscy nieoczekiwanie otworzyli ogień do tłumu, w wyniku czego trzy osoba zostały ranne - jak przekazał szef władz obwodu ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, Serhij Hajdaj, wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. Na nagraniu widać trafienie jednej z nich. Wystrzały słychać niemal przez cały czas trwania wideo, jednak najprawdopodobniej miało to za zadanie skłonić mieszkańców i mieszkanki do odejścia. Film znajdziecie w dalszej części artykułu.

Tak wygląda piekło wojny w Ukrainie

W sobotę, 5. marca Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka poinformowało, że od początku konfliktu zginęło 351 cywilów, zaś 707 odniosło rany.

Wojsko strzela do cywili - jeden upada na ziemię

Na nagraniu widzimy, jak po pierwszych strzałach na ziemię pada raniony mężczyzna. Od razu podbiega do niego grupa osób, która udziela mu pomocy i próbuje przetransportować w bezpieczniejsze miejsce. Rosjanie wciąż strzelają, lecz większość kul leci najprawdopodobniej w powietrze. Z uwagi na brutalność nagrania informujemy, że nie powinny go oglądać osoby szczególnie wrażliwe na podobne widoki.