Nowe rozporządzenie rządu. Są ZMIANY w obostrzeniach. Czego dotyczą? Co się zmienia?

2021-01-26 14:51
Nowe rozporządzenie rządu. Są ZMIANY w obostrzeniach. Czego dotyczą? Co się zmienia?
Autor: Pixaby Nowe rozporządzenie rządu. Są ZMIANY w obostrzeniach. Czego dotyczą? Co się zmienia?

Zmiany w obostrzeniach w Polsce. Rząd opublikował nowe rozporządzenie. Czytamy w nim o zmianach w przepisach, które dotyczą m.in. zakazu zgromadzeń czy noclegów w hotelach. Czego dokładnie dotyczą? Co się zmieniło? Sprawdźcie w naszym materiale.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Nowe rozporządzenie rządu. Zmiany w przepisach

Nowe rozporządzenie rządu pojawiło się w piątek, 22 stycznia. Weszło w życie dzień później. Nowe rozporządzenie niesie poważne zmiany. To uzupełnienie przepisów z 21 grudnia 2020 roku. Co dokładnie się zmienia?

Zakaz zgromadzeń

Zakaz zgromadzeń nie obowiązuje już wszystkich. Zostały z niego wyłączone m.in. szkolenia, kursy i testy kwalifikacyjne dla straży gminnej. Dodatkowo z zakazu zgromadzeń wyłączono uczestników konkursów, olimpiad oraz turniejów edukacyjnych, a także uczniów zdających próbny egzamin ósmoklasisty i maturalny.

Pobyt w hotelu

Według nowego rozporządzenia dodatkowe grupy mogą zarezerwować nocleg w hotelu w ramach podróży służbowej. Chodzi np. o osoby, które realizują projekty inwestycyjne. Dodatkowo nocleg mogą wynająć sędziowie sportowi, osoby przeprowadzające kontrolę antydopingową oraz dziennikarzy, którzy wykonują pracę poza miejscem zamieszkania.

Kwarantanna po powrocie do Polski

Kwarantanny po powrocie do Polski nie trzeba już odbywać. Konieczne jest jednak wykonanie testu na obecność koronawirusa. Badanie musi zostać przeprowadzone przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wykonania testu. Jeśli wynik będzie ujemny, kwarantanna po powrocie z zagranicy nie będzie potrzebna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze