Kwarantanna po powrocie z zagranicy NIE JEST konieczna. Trzeba spełnić jeden warunek

2021-01-26 11:11
lotnisko
Autor: Pixaby Kwarantanna po powrocie z zagranicy NIE JEST konieczna. Trzeba spełnić jeden warunek

Marzą ci wyjazd za granicę, ale blokuje cię wizja kwarantanny po powrocie do Polski? Okazuje się, że wcale nie musisz jej odbywać. Wystarczy spełnić jeden warunek. Jaki? Sprawdźcie w naszym materiale.

Zamieszkał w mongolskiej jurcie na terenie Politechniki Krakowskiej

Kwarantanna po powrocie z zagranicy. Rząd zmienia rozporządzenie

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie z zagranicy została ponownie wprowadzona pod koniec grudnia 2020 roku. Osoby wracające do Polski muszą udać się na 10-dniową izolację. Ta kwestia była sporym problemem. Wiele osób odwołało swoje zagraniczne wyjazdy w okresie zimowym. Nie każdy bowiem mógł pozwolić sobie np. na pracę zdalną.

Rząd postanowił nanieść poprawkę w tej kwestii. Mówi o tym rozporządzenie z dnia 22 stycznia 2021 roku. Kwarantanny po powrocie do Polski nie trzeba już odbywać. Konieczne jest jednak wykonanie testu na obecność koronawirusa. Badanie musi zostać przeprowadzone przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wykonania testu. Jeśli wynik będzie ujemny, kwarantanna po powrocie z zagranicy nie będzie potrzebna.

Kto nie musi odbywać kwarantanny po powrocie do Polski?

Kwarantanny po powrocie do kraju nie muszą także odbywać zawodnicy z reprezentacji Polski, członkowie sztabu szkoleniowego, lekarze, fizjoterapeuci, sędziowie sportowi, wracający do Polski z międzynarodowych zawodów organizowanych przez międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo organizowanych przez międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji.

Nowe przepisy obowiązują od 23 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze