Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

NOWE OBOSTRZENIA OD 27.02: Koniec z przyłbicami! Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

2021-02-24 15:13

KONFERENCJA MINISTRA ZDROWIA! Jakie obostrzenia nas czekają od 27.02? Co ogłosił Minister Zdrowia Adam Niedzielski? Jakie czekają nas nowe obostrzenia? Czy nadal można nosić przyłbice? Czy wprowadzony został podział na strefy? To wszystko ogłosił dziś na konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Spis treści

  1. Konferencja premiera 24.02.2021 - NOWE OBOSTRZENIA
  2. JAK WYGLĄDAĆ BĘDZIE PODZIAŁ NA STREFY?

NOWE OBOSTRZENIA OD 27.02: Koniec z przyłbicami! Jakie zmiany jeszcze nas czekają? Dzisiaj (tj. wtorek 24.02) najwięcej zakażeń odnotowano w woj. mazowieckim (1028), warmińsko-mazurskim (725) i pomorskim (515). Łączna liczba zakażeń przekroczyła 12 tysięcy. W związku z tym Minister Zdrowia, Adam Niedzielski na konferencji prasowej ogłosił zmiany w obostrzeniach, które będą obowiązywać już od najbliższej soboty 27.02. Sprawdziły się doniesienia, o których już mówiono od kilku dni. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, iż nie będzie można zakrywać już ust i nosa przyłbicami czy chustami. Ma to być już zabronione. Dopuszczone jednak są wszystkie rodzaje maseczek. Od 27.02 będzie można zakrywać usta i nos tylko przy pomocy maseczek. Najlepiej aby były to maseczki specjalistyczne, chirurgiczne – jednak jest to tylko zalecenie. 

Konferencja premiera 24.02.2021 - NOWE OBOSTRZENIA

Jak zapowiedział Minister Zdrowia, szczyt trzeciej fali ma być na średnim poziomie 10-12 tysięcy zachorowań (obecnie średnia to okolice 8 tysięcy). Minister zapowiedział, iż trzeba wykonać krok wstecz. Na konferencji prasowej zapowiedziano nowe obostrzenia, które mają obowiązywać już od najbliższej soboty, czyli od 27.02. Poza obowiązkowymi maseczkami, których nie będzie można zastąpić już przyłbicą czy chustą, nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd to:

  • Przywrócone kontrole na granicach i obowiązkowa kwarantanna dla wjeżdżających do kraju zza południowej granicy z Czech oraz Słowacji. Jeśli ktoś nie będzie miał negatywnego wyniku testu na koronawiursa, będzie musiał poddać się kwarantannie - jednak tutaj będzie szereg wyjątków.
  • Wprowadzona zostaje także regionalizacja obostrzeń - ma ona jednak dotyczyć tylko województwa Warmińsko - Mazurskiego, ponieważ to właśnie tutaj wirus rozprzestrzenia się najszybciej.
Raport z Anteny 24.02

JAK WYGLĄDAĆ BĘDZIE PODZIAŁ NA STREFY?

Minister Zdrowia ogłosił, iż w Polsce widać obecnie różnice w zakażeniach na poziomie regionów. Najwięcej zakażeń jest w Warmińsko-Mazurskim, a najmniej w Dolnośląskim oraz Łódzkim. - Najbardziej niepokojąca sytuacja jest w Warmińsko-Mazurskim. Na każde 100 tysięcy mieszkańców mamy 20-30 zachorowań. Mamy tutaj dwukrotnie więcej zakażeń niż w innych miejscach. Bardzo dużo jest też tutaj trafialność wykonywanych testów - przekroczyła ona tutaj 34%. Wirus jest tutaj obecny w natężeniu bardzo dużym - skomentował na konferencji Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. W związku z takimi nierównościami rząd postanowił wprowadzić regionalizacje.

  • W województwie Warmińsko -Mazurskim: nauka ma wrócić do trybu zdalnego, zamknięte mają być także galerie handlowe, kina, baseny, korty tenisowe, hotele itp. Sytuacja ma wyglądać podobnie jak jeszcze kilka tygodni temu. - OBOSTRZENIA MAJĄ OBOWIĄZYWAĆ PRZEZ DWA TYGODNIE. Chyba, że sytuacja się poprawi.
  • W pozostałych województwach - tutaj bez zmian. Minister Zdrowia zapowiedział, iż poziom zachorowań województwa Warmińsko - Mazurskiego jest zdecydowanie większy niż pozostałych województw. Jeśli inne województwa będą zbliżać się poziomem zachorowań do Warmińsko - Mazurskiego, tam także będą wprowadzone ograniczenia.

    Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]