Nowe limity na weselach od 1 grudnia

i

Autor: Canva Nowe limity na weselach od 1 grudnia

Nowe limity dla gości weselnych i nie tylko – od 1 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia!

2021-11-29 15:55

Dziś Minister Adam Niedzielski ogłosił nowy alertowy pakiet obostrzeń, który ma pomóc w walce z 4 falą epidemii koronawirusa oraz zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej wersji wirusa nazwanej Omikron. Zmiany wejdą w życie od 1 grudnia i będą obowiązywały przez ponad dwa tygodnie, bo do 17 grudnia.

Nowe limity osób na weselach, ślubach i imprezach organizowanych

Może się okazać, że osoby, które planują duże wesele w najbliższych tygodniach, będą musiały zweryfikować liczbę zaproszonych gości. Na dzisiejszej konferencji minister ogłosił nowe restrykcje krajowe, które dotyczyły będą m.in. siłowni, klubów fitness, restauracje, kościoły i wiele innych miejsc, w których organizowane są imprezy i przyjęcia weselne. Młode pary, które planują swój ślub i wesele, powinny jak najszybciej zweryfikować liczbę zaproszonych gości.

Już od 1 do 17 grudnia wprowadzone zostaną nowe limity dla uczestników imprez, w tym właśnie wesel. Do tej pory limit osób mogących jednocześnie przebywać na zorganizowanej imprezie wynosił 150 osób, od 1 grudnia nowy limit to 100 osób. Co ważne na tego typu zorganizowanych imprezach limity nie obowiązują dla osób zaszczepionych – warto więc upewnić się jaka liczba naszych gości jest zaszczepiona. Jeśli planujecie imprezę z restauracji, to musicie wziąć pod uwagę fakt, że tam także zmieniono limity. W tych miejscach może przebywać nie jak dotychczas 75% osób, lecz 50%.

Jeśli macie gości z zagranicy to mogą oni nie dotrzeć na wesele, ponieważ wprowadzono wydłużenie kwarantanny do 14 dni dla osób podróżujących ze strefy non-Schengen. Zwolnienie z niej uzyskać można po negatywnym wyniku testu PCR wykonanym po upływie 8 dni od przekroczenia granicy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 29.11 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - europoseł, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050) Sedno Sprawy: Adam Niedzielski