Jeden z turystów opisał swoje doświadczenia z pobytu w schronisku Murowaniec w Tatrach

i

Autor: Pixabay.com Jeden z turystów opisał swoje doświadczenia z pobytu w schronisku Murowaniec w Tatrach

Planujesz wyjazd z noclegiem? Spodziewaj się TŁUMU gości w swoim pokoju

2021-02-26 13:11

Zrobiło się ciepło, rząd poluzował nieco obostrzenia, więc Polacy ruszają na bliższe i dalsze wyjazdy po kraju. Jeżeli planujecie wybrać na krótki lub dłuższy urlop, to przygotujcie się na niemiłą niespodziankę. Możecie zostać zakwaterowani w pokoju wraz z kilkoma innymi osobami! Z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii ma to niewiele wspólnego, choć jest… zgodne z przepisami!

Pełne pokoje wieloosobowe i puste jedynki? Od dwóch tygodni to normalność w hotelach, pensjonatach i schroniskach. Dlaczego? Przedstawiciele branży noclegowej wykorzystują lukę w przepisach, która pojawiła się w rządowym rozporządzeniu. Napisano w nim, że hotele są “dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte)”.

Hotelarze wykorzystują lukę w przepisach

Warto zwrócić uwagę na sformułowanie “50 proc. dostępnych pokoi”. Hotelarze postanowili dosłownie potraktować ten zapis i udostępnili w swoich obiektach połowę pokoi, ale głównie tych wieloosobowych. Te jedno-, dwu-, a nawet trzyosobowe stoją puste. 

W praktyce to wygląda tak, że np. popularne schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej w Tatrach jest oblegane przez turystów. Jeden, z nich, którego cytuje portal Natemat.pl, opisał swoją sytuację: “Śpię z 9 obcymi osobami i wszystko jest zgodnie z rozporządzeniem, bo obok jest wolna jedynka. Jaka szkoda, że Bareja już nie żyje".

Sytuacja jest absurdalna, ale zarazem groźna. W takich skupiskach koronawirus bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Jeżeli liczba zachorowań drastycznie wzrośnie, to rząd może ponownie zamknąć hotele. Na razie jednak hotelarze się tym nie przejmują i korzystają z ogromnego zainteresowania turystów.

Sonda
Skorzystasz z noclegu w wieloosobowym pokoju hotelowym w czasie pandemii?
Raport z anteny 26.02, godz.10