Kiedy pierwsze komunie święte w 2021 roku? Termin z maja może zostać przesunięty

i

Autor: pixabay.com Kiedy pierwsze komunie święte w 2021 roku? Termin z maja może zostać przesunięty

Pierwsze komunie zostaną ODWOŁANE? Najbliższy termin na pewno nie w maju

2021-02-26 8:58

Co z pierwszymi komuniami świętymi? Czy odbędą się w maju 2021? Na razie trudno jest prognozować, jak do tego czasu rozwinie się sytuacja z epidemią. Wszystko zależy od tempa szczepień, mutacji wirusa oraz podejścia ludzi do obowiązujących obostrzeń. Rozważania dotyczące terminów uroczystości trwają. Wiele wskazuje na to, że mogą zostać przesunięte. Na kiedy? Więcej dowiecie się w tym artykule.

Tegoroczne pierwsze komunie święte stoją pod znakiem zapytania. Możliwe, że zostaną przesunięte na inny miesiąc niż maj - tak jak w poprzednim roku. Jak powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, trudno prognozować, jak będzie wyglądać sytuacja z epidemią w maju. Zależy to od wielu czynników, takich jak tempo szczepień, mutacje wirusa czy podejście ludzi do obowiązujących obostrzeń. - Nie wydaje mi się jednak, że sytuacja będzie całkowicie opanowana – tłumaczy Sutkowski. Zdaniem eksperta decyzje dotyczące terminu komunii uda się już podjąć około połowy marca. - Uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć np. na lipiec – dodał.

Raport z Anteny 25.02

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków